2018

#bójsięirób

trzyetapowa podróż

Koniec udawania. Koniec wahania. Koniec nieśmiałości. Masz kilka rzeczy do zrobienia. Teraz jest na to najlepszy czas.

Kontekst

Mam na imię Agata i od siedmiu lat prowadzę Latającą Szkołę. “BÓJ SIĘ I RÓB” to zdaniem uczestniczek motto szkoły. Inspiruję kobiety do robienia śmiałych rzeczy. Zakładania własnych biznesów, pisania książek, wychodzenia z szafy ze swoją twórczością. Znam masę wspaniałych kobiet i wiem jak często nawet te najwspanialsze “jadą z zaciągniętym ręcznym hamulcem”. Miałam sen, w którym jechałam do Dalajlamy z drużyną latających kobiet, które w 2018 roku zrobiły odważne rzeczy. Bo w moim śnie Dalajlama organizował taki event na stadionie. Jeżeli mogę Ci pomóc w przejściu od słów do czynów, to chcę to zrobić.

Propozycja

Dołącz do drużyny latających kobiet, które w tym roku odważą się na więcej niż do tej pory. Pozwól mi poprowadzić się przez twórczy proces, który może skatalizować ciąg głębokich i dobrych zmian. Pomysł jest prosty. W piątkowy wieczór usiądziesz ze słuchawkami i czymś do pisania, wyciszysz się i poprosisz ewentualnych domowników o zawieszenie wszystkich spraw jakie mają do Ciebie na dwie godziny. Wszystkie osoby biorące udział  – czyli Ty też – połączą się ze mną na żywo. Będziesz słyszała w słuchawkach opowieść, która podziała na Twoją wyobraźnię i pozwoli Ci zidentyfikować to, co (od)ważnego masz do zrobienia w tym roku. Będziesz zachęcana do zapisania najważniejszych obrazów i myśli. Ta podróż ma sens, nawet jeśli już rozplanowałaś sobie cały rok i wykleiłaś mapę marzeń, bo wzniesie Cię na wyższy poziom jasności. Kto wie – może pojawi się wgląd, który zaprowadzi Cię do otrzymania pokojowej Nagrody Nobla, a może pojawi się jedynie decyzja o przemeblowaniu pokoju. Każdy kaliber jest piękny – i wieloryb i koliber.

W sobotnie popołudnie spotkamy się w kręgu on-line – będziesz mogła zobaczyć pozostałe kobiety z latającej drużyny i pokazać się im – albo jeśli wolisz – pozostać anonimowa. Będziesz mogła podzielić się tym, co odkryłaś, że chcesz zrobić w 2018 roku albo tylko posłuchać i czerpać siłę z tego spotkania. A w poniedziałek znajdziesz w skrzynce pocztowej – takiej fizycznej, obsługiwanej przez Pocztę Polską, list – ode mnie  – który będzie ostatnim elementem układanki.

Jeżeli zaproponowane daty Ci nie pasują, albo coś Ci wypadnie, to nic nie przepadnie. Dostaniesz nagranie obu spotkań – piątkowego i sobotniego

Zapraszam Cię szczególnie, jeśli

 

 • podskórnie czujesz, że chcesz zrobić coś wielkiego i znaczącego, nawet jeśli aktualnie największą rzeczą jaką robisz jest bałagan w szafie, albo
 • to zazwyczaj Ty prowadzisz innych i pomagasz im realizować swoje marzenia i jesteś specką od uwalniania potencjału, albo
 • rzadko sobie fundujesz luksus introspekcji prowadzonej przez kogoś w ramach rozwojowego warsztatu, bo drogo, bo daleko…, albo
 • wcale nie szukasz “nowego” pomysłu na siebie
 • znamy się od dawna i myślisz, że Dutkowska Cię już niczym nie zaskoczy,
 • zupełnie nie masz pojęcia, po co i dlaczego miałabyś się zapisać, ale coś Cię przyciąga

 

Co zyskasz

 

 • o wiele większą jasność, co i dlaczego chcesz robić
 • bardzo możliwe, że zupełnie nowe, zaskakujące wglądy
 • moc jaką daję wypowiedzenie na głos swoich intencji we wspierającym kręgu
 • niby banalne, a jednak bezcenne – poczucie, że nie jesteś sama
 • zastrzyk odwagi do przejścia od słów do czynów
 • list-niespodziankę, który możesz potraktować jako pamiątkę-talizman na ten rok

 

JASKINIA

26.01.2018 godzina 20:00 – 22:00, w piątek, łączysz się ze mną i przez dwie godziny odcinasz się od świata po to aby poddać się intensywnemu i twórczemu procesowi introspekcji. Dostaniesz na drugi dzień dostęp do nagrania i będziesz mogła do niego wracać, jeśli zechcesz.

KRĄG

27.01.2018, godz. 15.00 – 17.00, w sobotę, połączysz się za pomocą swojego komputera lub telefonu z kobietami, które biorą udział w tym wydarzeniu. Będziesz mogła – jeśli zechcesz – zwerbalizować swoje plany i pozwolić kręgowi, aby wzmocnił Twoją intencję. Będziesz mogła posłuchać opowieści innych kobiet. Istnieje formuła prowadzenia takich kręgów on-line, zapewniająca uczestniczkom komfort i gwarantująca przepływ wypowiedzi.

LIST

29.01.2018, w poniedziałek, znajdziesz w swojej skrzynce list ode mnie, nie w skrzynce mailowej, tylko metalowej wiszącej przy wejściu do Twojego domu. To, co w nim znajdziesz pomoże Ci zrobić pierwszy krok i nie odkładać realizacji swoich planów na czas nieokreślony,

Skąd mogę mieć pewność, że to wydarzenie mi się spodoba?

Nie możesz mieć pewności. Jeżeli nie znasz mojego stylu, poczytaj moje posty i zobacz na ile inspirują Cię moje pomysły, porównania i metafory. Opowieść, która zaprowadzi Cię do jaskini, klasycznego miejsca odosobnienia i przemiany, wybieranego przez pustelników i zamieszkałego przez smoki będzie zawierała elementy wizualizacji, ale zamiast tęczowych jednorożców pojawi się w niej Frida Kahlo, a zamiast po tęczowej łące, będziemy wędrować po Twoim mieszkaniu. Obiecuję też, że nasza przygoda doprawiona będzie humorem, mimo, że tak naprawdę chodzi o sprawy śmiertelnie poważne.

Jeżeli zastanawiasz się, czy kobiety, które dołączą do wydarzenia będą “z Twojej bajki”, to mogę powiedzieć tyle, że do Latającej Szkoły przylatują kobiety z różnych bajek, ale – nie wiem jakim cudem się to dzieje – są to wyjątkowo twórcze, ciekawe, otwarte i świadome istoty.

Czy to wydarzenie ma sens tylko dla osób, które mają w planach bardzo odważne, społeczne i polityczne działania? A co jeśli to nie moja bajka?

Wydarzenie pomyślane jest dla WSZYSTKICH kobiet. Prawda i odwaga mają zastosowanie na każdym poziomie życia.

To Ty decydujesz, co będzie Twoim odważnym działaniem w 2018 roku. Poza tym proces zaprojektowany jest tak, aby czule objąć wszystkie dziedziny życia i zobaczyć, gdzie pojawia się autentyczny impuls do działania. Być może poczujesz, że jesteś rewolucjonistką i zrewolucjonizujesz jakąś dziedzinę, która bardzo się o to prosi. A może poczujesz, że aktem największej odwagi jest pójście na terapię. Albo kupienie sobie czerwonej szminki.

Głęboko wierzę w to, że bardzo dużo już wiesz, ale na codzień różne filtry przysłaniają Ci jasność, a to odbiera Ci śmiałość. Moje zadanie polega na tym, żeby na chwilę odinstalować Twoje filtry, w taki sposób w jaki sama nie byłabyś tego w stanie zrobić.

Jeszcze raz, jak to działa od strony technicznej?

Wymagania techniczne: komputer albo telefon, słuchawki, zeszyt do notatek. Żadnych grup na Facebooku, tajnych ani zamkniętych. Będziemy korzystać z programu do spotkań on-line, który nazywa się Zoom. Otrzymasz link do obu spotkań i po kliknięciu go za pierwszym razem na Twoim komputerze zainstaluje się darmowa aplikacja Zoom. Zoom jest intuicyjny w obsłudze.

Podczas piątkowego spotkania będziesz mogła jedynie słyszeć mój głos – nie będziesz w stanie mówić, ani widzieć pozostałych uczestniczek. Będziesz mogła skontaktować się z osobą asystującą mi, w razie (mało prawdopodobnych) problemów technicznych. Podczas sobotniego spotkania będziesz mogła zdecydować czy włączysz kamerę, czy nie – ale w obu wypadkach będziesz mogła zobaczyć pozostałe uczestniczki (te, które włączą kamerę), będziesz w stanie mówić i słyszeć co mówią pozostałe osoby w kręgu. Krąg będzie moderowany i wypowiedzi będą pojawiały się po kolei.

Jeżeli chcesz możesz pozostać anonimowa dla pozostałych uczestniczek.

Możesz mieszkać w San Francisco, albo w Suwałkach – lokalizacja nie ma znaczenia. Jeżeli mieszkasz w San Francisco, to nie mogę Ci dać gwarancji, że list, który masz otrzymać po weekendzie dotrze do Ciebie konkretnie w poniedziałek.

Liczba miejsc jest ograniczona.

 

Cena: 99 zł

2018

#bójsięirób

to ten czas

ZLOT 2017, 20-22.01 Kraków
Zapisz się na listę, poznaj program jako pierwsza + otrzymaj pierwsza link do zakupu biletu w promocyjnej cenie.
Po wpisaniu adresu mailowego nie zostaniesz nigdzie przekierowana... Sprawdź skrzynkę (także spam), powinnaś otrzymać maila z potwierdzeniem, że jesteś na liście. Do zobaczenia na Zlocie!
Daj się zaskoczyć
w sobotni poranek
O świcie wysyłam Pocztę Pantoflową. Setki kobiet* powiedziały mi, że to jedyny newsletter, który zawsze otwierają. Sprawdź dlaczego.
imię
e-mail
* dokładnie prawie 8 tys kobiet otrzymuje Pocztę. ZERO SPAMU 100% SERCA
Szkoła 2018/19 - jestem zainteresowana, przyślij mi jako pierwszej program i cennik*
* zapis oznacza zgodę na wysłanie informacji handlowej