Przeciętna Polka nie czuje się jak bóstwo. 

Tak przynajmniej mówią badania przeprowadzone przez Dove. Tylko 4% Polek uważa się za atrakcyjne, 8% kobiet z Polski uważa się za ładne. Jednocześnie wydajemy na kosmetyki kilkanaście miliardów złotych rocznie.

Kosmetyki mają ukryć fakt, że nie czujemy się do końca dobrze w swojej skórze. Mają zatuszować cienie, zmarszczki, oznaki zmęczenia, oznaki irytacji, smutek, wypalenie i brak energii.

My jednak wierzymy, że każda kobieta nosi w sobie pierwiastek bogini i kosmetyki nie muszą służyć do kamuflażu, lecz do twórczej ekspresji. Wszystko zależy od podejścia i od weny! 

Podczas ZLOTu chcemy zaproponować uczestniczkom ekspresową przemianę – ze zwykłej kobiety z krwi i kości w bóstwo. Z krwi i kości 😉 Jak wiadomo prawdziwa metamorfoza to czasochłonna sprawa, wymagająca precyzji pędzla i wielu warstw pudru – ale tutaj zapraszamy do gry magię w której zasady są nieco inne niż na co dzień – tutaj mniej naprawdę znaczy więcej, a zmiana dzieje się w przestrzeni pomiędzy pędzlem, ręką malującej artystki a skórą. Przywołujemy trzy archetypowe energie, tak abyś mogła w zależności od tego, co aktualnie gra ci w duszy wybrać swoją “nutę”.

Makijaże są 3 różnych stylach – do wyboru. Są to tak zwane szybkie makijaże – dobrze jest mieć już nałożony podkład!

Wersja 1 KALI

pokrewne boginie: Durga, Czarna Madonna, Zielona Tara, Atena, Lilith, Sechmet

hasła: odwaga, dzikość, pierwotna moc

Kali jest groźna. W głębi serca miłująca. Jest groźna dla pozorów, kłamstw i konwenansów. W makijażu Kali można się poczuć jak pani swojego losu, piękna i silna. Polecany dla osób, które mają ochotę wyglądać zupełnie inaczej i podkreślić wyjątkowość Zlotu swoim wyglądem.

Wersja 2 AFRODYTA

pokrewne boginie: Wenus, Hatohr,

hasła: piękno i sex appeal

Afrodyta jest symbolem kobiecości, uwodzicielskości i najwyższej mocy sex appealu. W makijażu Afrodyty można się poczuć klasycznie ultrakobieco. Polecany zarówno dla kobiet oswojonych z takim wizerunkiem, jak i dla osób, które się nie malują na codzień.

Wersja 3 JUTRZENKA

pokrewne boginie: Eos, Aurora, Hemera, Biała Tara, Kyuan Jin

hasła: blask, świeżość, delikatność

Jutrzenka była boginią brzasku, jest symbolem łagodnego piękna. Polecany szczególnie dla osób, które w ogóle się nie malują i chcą tylko odrobiny blasku.

 

 

 

JUSTYNA LUNA – link do portfolio 

(Afrodyta)

Miłośniczka natury, zdrowego i świadomego trybu życia oraz podróżowania. Odkrywania świata i siebie. Księżycowa panna, głęboko wierząca w odwieczną, potężną moc kobiet i czerpiąca radość z podkreślania ich naturalnego piękna z pomocą pędzli. 

GABRIELA GANCZARSKA – link do portfolio 

(Jutrzenka/Kali)

Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Tarnowie na wydziale Wystawiennictwo, Szkołę Aktorską SPOT w Krakowie, Edukację Artystyczną w Zakresie Sztuk Plastycznych ze specjalizacją Projektowanie Graficzne na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, Szkołę Wizażu i Stylizacji Artystyczna Alternatywa w Krakowie. Po zdobyciu wykształcenia także w dziedzinie kosmetologii założyła własne Studio Kosmetyki i Wizażu. Prowadziła szkolenia projektowania biżuterii, warsztaty plastyczne, teatralne oraz muzyczne. Brała udział jako wizażystka, charakteryzatorka i stylistka fryzur w pokazach mody, sesjach fotograficznych, spektaklach, teledyskach oraz filmach. Była organizatorką oraz czynną uczestniczką w wystawach malarskich, festiwalach teatralnych i muzycznych. Jest członkinią stowarzyszenia Kolektyw Artystycznych Form Eksperymentalnych oraz zespołu muzycznego Foch.

IWONA MIERNIK – link do portfolio

(Afrodyta)

Absolwentka szkoły Wizażu i Stylizacji ,,Beauty Art”. Na co dzień w swoim żywiole jako konsultantka w perfumerii, po godzinach multizadaniowiec — radzi sobie ze wszystkim, co związane z wyglądem: od make-upu po stylizację fryzur. Nie umie siedzieć w jednym miejscu – uczestnik niezliczonych ilości sesji zdjęciowych, warsztatów i eventów modowych. Nie wyobraża sobie funkcjonowania bez siatkówki i książek.

JOANNA WOLFF (link do portfolio)

(Afrodyta)

Miłośniczka dobrej literatury i gorzkiej czekolady. Uzależniona od ubrań i kosmetyków wielbicielka szpilek i treningów interwałowych. Stylizacją i makijażem para się od 9 lat i coraz bardziej to kocha. Pracę przy dużych komercyjnych przedsięwzięciach wielbi równie mocno jak zajmowanie się osobami niemającymi absolutnie nic wspólnego z modelingiem. Na co dzień stylista i wizażysta dla answear.com. Największą dumą i radością napawa ją nieodmiennie zdanie „ O Boże jeszcze w życiu tak pięknie nie wyglądałam!” i właściwie chyba po to właśnie robi, to co robi.

 

 

SARA ŁUKASZEWSKA – link do portfolio 

(Jutrzenka)

Pasjonatka piękna, kosmetolog, wizażystka, stylistka. Już jako trzylatka dbała o wygląd swoich najbliższych, malując dziadkowi oczy na niebiesko, usta na czerwono, nigdy nie zapominając o wodzie kolońskiej. Dziś uzależniona od ciągłego rozwoju profesjonalistka, dostrzegająca piękno tam, gdzie nie widzą go inni. Kobieta wielu pasji. Nie wyobrażająca sobie życia bez gorącej kawy i francuskich rogalików. Uczestniczka prestiżowych szkoleń organizowanych przez Atelier International De Maquillage Paris (Paryż 2014, Rio de Janeiro 2015), absolwentka Make up&Fashion Styling School of Anita Folaron (2015) oraz Wyższej Szkoły Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia (2015).

MEGI RYCHLIK – link do portfolio 

(Jutrzenka)

Umysł kreatywny i ciagle poszukujący, uzależniony od rozwoju oraz nowych wyzwań. Estetka, stylistka, set designer, kocha włosy i makijaż. Uwielbia notesy i pije hektolitry herbaty.

KATARZYNA MIZERSKA

(Jutrzenka)

Ekspresja i energiczność to dwie najlepiej charakteryzujące mnie cechy. Interesuję się tym, co zwie się modą, kreowaniem wizerunku, eksponowaniem naszego stylu i charakteru. Zaraz po tym taniec i sport pełnią ważne funkcje w  moim życiu, dodając mi energii i inspiracji do działania. Odkąd tylko pamiętam zawsze inspirowały mnie kobiety popowej sceny – takie jak Beyonce – które łączą w sobie te elementy i tworzą piękno. Jestem dyplomowaną stylistką, absolwentką Szkoły Artystyczna Alternatywa, uczestniczką kursów makijażowych (Artystyczna Alternatywa) oraz absolwentką Krakowskich Szkół Artystycznych o profilu Visual Merchandising. Prywatnie jestem studentką studiów Azjatyckich i mówię po japońsku.

AGNIESZKA LEŚNIAKIEWICZ-ŁAKOMIEC link do portfolio 

(Kali)

Od ponad 9 lat zajmuję się wizażem. Współpracowałam z takimi markami jak YSL, Kanebo czy Chanel. W każdej kobiecie można odkryć piękno, Jej inność.Tworzenie makijażu to jak praca artysty pracującego przy płótnie.

Jeszcze jedna tajemnicza artystka będzie oferowała make up w stylu KALI.