FLYING CIRCLES BERLIN

Organizatorkami Latających Kręgów w Berlinie są Agata Kaplon i Nadia Linek www.zoodaki.com

kontakt: flyingcirclesberlin@gmail.com

Agata Kaplon żyje obecnie w Berlinie, gdzie jeździ rowerem, czyta, gotuje uprawia jogę i rozwija programy dotyczące ekologii dla gmin żydowskich w Niemczech. Po studiach z socjologii, filozofii i judaistyki ciągle chce jeszcze więcej. Jest zdania, że współczesna edukacja nie kończy się na uczelni i przy biurku. Jej zdaniem interesujące projekty z duszą to jedyne w które warto inwestować. Agata wierzy w potęgę kobiecej wizji projektów i biznesów. Uważa, że sukces kobiet może być przyspieszony przez odpowiednio dobrany krąg mentorów i mentorek. W Berlinie brakuje jej multikulturalnej platformy przyciągającej młode kreatywne Polki i resztę lokalnego berliświata, dlatego postanowiła z Nadią Linek powołać do życia Flying Circles Berlin, czyli berlińskie Latające Kręgi.

 

 

Nadia Linek: Wielkopolska – Kraków – Berlin. To trzy bardzo ważne miejsca na mojej osobistej mapie. W Wielkopolsce urodziłam się i ukończyłam Liceum Plastyczne, które okazało się bardzo ważną bazą i zdeterminowało moje dalsze wybory. W Krakowie studiowałam Malarstwo Monumentalne, zawarłam bardzo ważne przyjaźnie, wiele lat pracowałam w Konserwacji Zabytków. Od trzech lat jestem mieszkanką Berlina.

Energia tego miasta ośmieliła mnie do prób, do poszukiwań i tak założyłam jednoosobową firmę, aby móc realizować swoje pomysły. Ostatni zmaterializował się w postaci projektu Zoodaki www.zoodaki.com

Kocham grafikę użytkową i jej udział w naszej codzienności. Uwielbiam i bardzo cenię sobie siłę kobiecego kolektywu. Spotkałam Latającą Szkołę we właściwym momencie, bardzo się cieszę, że Latające Kręgi Kobiet, które organizujemy wraz z Agatą Kapłon rozsiadły się również w Berlinie.

Moim sposobem na poznanie i oswojenie miasta stało się pisanie bloga : osobisty przewodnik po Berlinie: niebonadberlinem.blogspot.de

Do zobaczenia w Berlinie!

 

NAJBLIŻSZY KRĄG

Bohaterkami będą Justyna Goliasz i Kamila Snieg, twórczynie językowej szkoły ”Los Geht’s” w Berlinie.
Podzielą się z nami opowieścią o tym, jak zarabiają na tym – co tworzą. Opowiedzą też o tym jak to zrobiły,
że w szkole jest domowa atmosfera, a uczniowie wracają na kolejne etapy w 100 %!

 

link do tego wydarzenia na fb: kliknij

KIEDY?  12 grudnia, godz. 18:30

GDZIE?  Oranienstraße 34

Chcesz przychodzić na Kręgi w Berlinie? Dołącz do grupy na Facebooku (kliknij)

Dotychczas bohaterkami Latających Kręgów w Berlinie były:

Agata Dutkowska – z wizytą w Berlinie

Magda Maśluk-Meller – która prowadzi 8Careers, agencję konsultingową dla osób poszukujących pracy

Justyna Gierlach oraz Irene Salvatori – założycielki kawiarni „Katulki z Bzem” na Freidelstrasse 40, Kreuzberg