BIZNESMANDALA to autorski model, którego używamy w Latającej Szkole do tworzenia, ewaluacji i rozwoju biznesów. Model objęty jest licencją Creative Commons (CC-BY)

Biznes bez biznesplanu jest jak samolot bez śmigła.

Tradycyjne biznesplany są passé. Biznesplany, które mieszczą się “jednej stronie”, czyli np. LEAN CANVAS, jak i BUSINESS MODEL CANVAS, używane przez start up’y i biznesy na całym świecie, są alternatywą do wielostronicowych, mało przejrzystych modeli.

BIZNESMANDALA jest idealnie dostosowana do małych biznesów “z misją”. Zrodzona z inspiracji istniejącymi modelami, wynikła z wielomiesięcznych przemyśleń i poszukiwań.

W sercu BIZNESMANDALI znajduje się pytanie “DLACZEGO?” Dlaczego chcesz robić, to, co robisz? Jaki jest twój głęboki powód? Pieniądze? Pieniądze są skutkiem ubocznym. Środkowe, centralne pole, łączy twój pomysł na biznes z tobą, twoimi emocjami, wartościami, głębszym sensem tego, co chcesz stworzyć.

Pozostałe pola powiązane są ze sobą w organiczną całość. Wszystkie elementy wpływają na siebie. W przypadku dobrze działającego biznesu energia swobodnie przepływa przez wszystkie części – zupełnie jak w żywym organizmie.

BIZNESMANDALA jest modelem, który udostępniamy za darmo, wystarczy, że podasz link do www.latajacaszkola.pl i uznasz autorstwo modelu przez odwołanie do Latającej Szkoły (tekst licencji).