Grafika – Marta Frej

Bardzo dużo. Jest kluczowym czynnikiem, który decyduje o tym, czy zrealizujemy to, na czym nam zależy, czy też zrezygnujemy w połowie drogi. Zazwyczaj jednak niska samoocena działa podstępnie – i nawet mając świetny biznesowo pomysł nie decydujemy się go realizować. Rezygnujemy już na wstępie. Myślimy, że są inni, lepsi od nas, że to oni mają przywilej kreowania dobrych pomysłów, że nas to nie spotyka. Więc odpuszczamy. Jeśli jakimś cudem jednak zaczniemy realizować ten świetny pomysł, działamy zachowawczo. Podświadomie nie wykorzystujemy wszystkich naszych możliwości i potencjału, bo w tyle głowy mamy przekonanie, że nam się i tak nie uda.

Taki mechanizm można zaobserwować w każdej sferze życiowej. A w obszarze zawodowym, zarówno w pracy etatowej, jak też w prowadzeniu własnej firmy. Niska samoocena to największy sabotażysta naszych ambitnych projektów. Nie brak umiejętności. Nowych umiejętności można się nauczyć. Mając wysoką, zdrową samoocenę oceniamy nasze kompetencje realnie, wiemy co już umiemy, a czego powinniśmy się douczyć. I podejmujemy ku temu stosowne działania. Mając niską samoocenę a wysokie kompetencje, nie podejmujemy wyzwań, bo wciąż czujemy się nie dość dobre. Pomimo tego, że fakty są inne – w postaci mierzalnych dotychczasowych osiągnięć. Jednak niska samoocena nie pozwala nam ich dostrzec. Bezpieczniej jest tam, gdzie jesteśmy, przynajmniej nie musimy konfrontować się z potencjalną porażką – oczywiście nie widzimy, że sami ją sprowokowaliśmy tym, że działaliśmy zachowawczo i nie wykonaliśmy wszystkich działań, które były kluczowe dla dobrego efektu. I wniosek końcowy wzmacnia nasze przekonanie na swój  temat: „nie nadaję się”, „nie wyjdzie mi”, „lepiej zajmę się czymś mniej ambitnym, mniej wymagającym”, „rodzina mi mówiła, że mam nie zakładać swojej firmy”, „wiedziałam, że ten awans nie jest dla mnie”.

Co zatem zrobić, aby podnieść swoje poczucie własnej wartości?

Warto nad sobą pracować, proces budowania wysokiej samooceny jest długi, ale efekty wynagrodzą nam zainwestowany czas i wysiłek. Od czego zacząć?

Na początek przypomnij sobie wszystko co osiągnęłaś – wypisz to na kartce – to ważne, abyś widziała swoje dokonania i w każdej chwili mogła je przeczytać ponownie.

Potem wypisz wszystkie swoje kompetencje, umiejętności, silne strony, zarówno takie, które były Ci potrzebne do realizacji wcześniej wymienionych osiągnięć, jak też te, które zaobserwowałaś w innych sytuacjach. Czyli jeśli masz dzieci i musisz ogarnąć codzienność domową logistycznie, to zapewne masz rozwinięte zdolności organizacyjneJ Jeśli byłaś członkiem drużyny żeglarskiej na rejsie po chorwackich wyspach, może wykazałaś się tam umiejętnościami współpracy w zespole i łatwym nawiązywaniem kontaktów z innymi. A może masz zdolności przywódcze, wychodzisz z inicjatywą i organizujesz wypady w góry z rodziną i znajomymi? Nasz kompetencje rozwijają się w sytuacjach zawodowych i prywatnych, lista powinna zawierać umiejętności ze wszystkich sfer.

Przy każdej umiejętności, kompetencji, napisz obok w jakiej sytuacji wykazałaś się taką zdolnością. To ważne, bo to są dowody, do których możesz sięgnąć w chwilach zwątpienia. I te dowody działają o wiele lepiej niż tylko hasła i krótkie informacje na temat Twoich silnych stron.  Lista umiejętności i silnych stron powinna być listą żywą. Miej ją często pod ręką i czytaj – to Twoje silne strony i talentyJ Najlepiej czytaj listę codziennie. Dopisuj kolejne kompetencje i silne strony jak tylko je zaobserwujesz.

Innym sposobem na poprawę naszej samooceny jest działanie. Dzięki temu że podejmujemy działanie, wychodzimy z naszej strefy komfortu i sprawy posuwają się naprzód. Działanie pomimo lęku przed nieznanym, przy jednoczesnym rozsądnym planowaniu –co jest mi potrzebne do osiągnięcia celu, jakich narzędzi potrzebuję, jakie konkretne kroki kolejno chcę wdrożyć. Dzięki temu że działamy, uczymy się czegoś nowego i stajemy się osobą, która podjęła to konkretne wyzwanie. Stajemy się osobą, która np. nauczyła się Excela, mimo, że nie znosi cyferek, osobą, która zdobyła szczyt góry, która odważyła się przemawiać publicznie przed dużym audytorium. Nasze doświadczenia nas kształtują i także budują naszą samoocenę, kiedy przeżywamy je świadomie. Czyli w przypadku porażki, wyciągamy konkretne wnioski i idziemy dalej.

Pracując z moimi klientkami nad podniesieniem ich samooceny często widzę jak wspaniałe kobiety, które już wiele dokonały i zrobiły, często boją się nowych wyzwań, wątpiąc w swoje siły. Wątpiąc, czy one są wystarczająco dobre, aby podjąć się nowego ambitnego projektu. Na szczęście po kilku/ kilkunastu spotkaniach sytuacja zaczyna się zmieniać i mam ogromną przyjemność obserwować jak rozkwitają.

Aby więcej klientek miało dostęp do narzędzi coachingowych, które pozwolą im pracować nad poczuciem własnej wartości, planuję kurs online o tym, jak podnieść swoją samoocenę. Dzięki niemu możesz pracować nad sobą gdzie chcesz, jak długo i jak intensywnie chcesz.

Dlaczego warto  świadomie pracować nad poczuciem własnej wartości? Bo gdy mamy wysoką, zdrową samoocenę, mamy więcej osiągnięć, podejmujemy wyzwania, mamy więcej energii, bardziej cieszy nas życie. Postrzegamy świat jako pełen wyzwań i możliwości, a nie zagrożeń i niepewności.

Pracę nad samooceną można rozpocząć od kilku ćwiczeń, które podałam w artykule. Jest ich oczywiście o wiele więcej, ale tutaj się nam nie zmieszczą. Pracując nad samooceną można korzystać z literatury na ten temat lub pracować z coachem. Ważne jest, aby pracować konsekwentnie i odrabiać zadane prace domowe. Dzięki tej inwestycji efekty przyniosą nam ogromną satysfakcję, a my będziemy bardziej cieszyć się życiem. Osoba pewna siebie ma więcej satysfakcjonujących  osiągnięć. Ma poczucie, że poradzi sobie w każdej sytuacji, bo jej siła tkwi wewnątrz. Osoba pewna siebie dostrzega wszędzie szanse i możliwości, a także przyciąga do swojego otoczenia ludzi podobnych sobie. Jej jakość życia wzrasta nieporównywalnie. Życzę wszystkim czytelniczkom konsekwentnej pracy nad poczuciem własnej wartościJ

Dorota Stojek, Coach ACC ICF, psycholog, trener

Więcej o mnie na www.dorotastojek.pl

www.facebook.com/dorotastojekcoaching