bonus BHP – bezpieczeństwo i higiena pracy

Karolina Kochanowska-Piekarska x Babka Lekarska

Uzdrawia przez gotowanie. Pokazuje jak dzięki nawet niewielkim zmianom w sposobie odżywiania i codziennych przyzwyczajeniach można poczuć ogromną zmianę w życiu. Łączy zdobycze dietetyki zachodniej z podejściem Wschodu, przede wszystkim Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.

 

W ramach szkoły prowadzi wykład pt: “Rano bądź jak gepard, wieczorem jak suseł (czyli jak energetycznie zacząć dzień i jak dobrze wylądować po szalonym locie pracy)”

Julita Kordońska x Moon Cycles

Oswaja hormony by jadły Ci z ręki. Opowiadaczka herstorii hormonalnej, której zrozumienie pozwala nie tylko uspokoić biologiczną naturę, ale przede wszystkim zdecydowanie opowiedzieć się po jej stronie. W swoim podejściu łączy zdobycze medycyny funkcjonalnej z antropologią i filozofią. Zaufanie do kobiecej biologii uważa za kwestię feministyczną. 

W ramach szkoły prowadzi wykład pt: “Moc cyklu, czyli jak hormony sterują produktywnością”

Natalia Miłuńska

Antropolożka, innowatorka, pionierka, od 18 lat przełamująca tabu wokół kobiecego cyklu, założycielka portalu miesiaczka.com i firmy produkującej ekopodpaski Naya. Prowadzi grupę na Facebooku “Krąg Snów”. Odbudowuje w Polsce tradycję Czerwonego Namiotu, prowadzi wykłady i ceremonie dla kobiet i dziewczynek, w raz ze swoją mamą, Anją Miłuńską, wyprawy rozwojowe i inicjacyjne, do źródeł starożytnych kultur boginicznych.

W ramach szkoły prowadzi wykład pt: “O śnieniu, tworzeniu i odpoczywaniu – osiąganie równowagi w rozwijaniu biznesu”

FUNDAMENTY + RESEARCH

Aga Zalewska x Legalnie na onlajnie

Prawnik, soloprenerka, blogerka. Odczarowuje prawo dla kobiet przedsiębiorczych. Zachęca kobiety, by nie bały się prawa i zaczęły je wykorzystywać jako swoją przewagę na rynku internetowym.

W ramach szkoły prowadzi lekcję pt: “Przetestuj biznes na legalu. Jak na początku działać bez działalności gospodarczej, ograniczyć koszty i nie wpaść na minę”

Kajetan Wuttkowski

Socjolog pracujący dla agencji Y&Lovers, gdzie stara się poznawać świat stojąc w butach klientów największych polskich marek (Decathlon, ING). Aktywnie działa w organizacjach wspierających obywatelskość młodych. Prowadzi fundację FLIK gdzie pomaga rozwijać małe i duże biznesy oraz promuje metodologię Design Thinking. 

W ramach szkoły prowadzi wykład pt: “Badania jakościowe DIY (do-it-yourself)”

 

Zuza Dudek

Specjalistka od wywiadu. Ukończyła studia antropologiczne. Wierzy, że prosperujący biznes może być jednocześnie etyczny, odpowiadający na realne potrzeby ludzi… i nie wykańczać właściciela. Pokazuje, że wiedza i narzędzia antropologii mogą w tym pomóc. Marzy o świecie, w którym pracujemy zgodnie z zasadą reachworking – pracowanie przez sięganie: do innych po pomoc, do nauki po fakty, do samych siebie po najlepsze możliwe przewodnictwo.

W ramach szkoły prowadzi korepetycje w zakresie przeprowadzania wywiadów pogłębionych

Bożena Kowalkowska

Redaktorka, dziennikarka, wydawca, sekretarz redakcji w niszowych redakcjach (Ładne Bebe, Vice, A4, Kikimora). Zajmuje się organizacją czasu pracy i przestrzeni, prowadzi autorskie warsztaty poświęcone tworzeniu kalendarza i planowaniu, inspirowane metodą Mari Kondo. Przez 7 lat była współwydawcą rocznika i polskich formach drukowanych Print Control.

W ramach szkoły prowadzi wykład pt: “Jak mieć więcej czasu? Planowanie kalendarza”

Dr n. med. Patrycja Wizińska-Socha x Pregnabit

Prezes Zarządu Nestmedic S.A. oraz pomysłodawczyni systemu teleKTG Pregnabit. Pionierka w tworzeniu oraz komercjalizacji rozwiązań telemedycznych w opiece okołoporodowej. Wyróżniona tytułem “Innovators Under 35 in Poland” oraz “Innovator Of The Year 2016″ przez MIT. Bizneswoman Roku 2016 w w kategorii “Kobieta w Nowych Technologiach”.

W ramach szkoły prowadzi lekcję pt: “Design thinking w praktyce – case study Pregnabit”

OFERTA + KALKULACJE

Ula Szwed x DINKSY

Współzałożycielka Studia Ilustratorsko – Projektowego DINKSY –  turkusowego przedsiębiorstwa. Współautorka Otwartych Kart – innowacyjnego narzędzia do rozwiązywania problemów komunikacyjnych w zespołach. Tworzy biznes poza centrum, w przyrodniczym raju jakim jest Cieszyn i pokazuje, że fajny biznes można robić wszędzie. 

W ramach szkoły prowadzi wykład pt:  “Pokochaj Excela, bo on uratuje ci życie”

Anna Nowacka Kość X STUKA PUKA

Ilustratorka, współzałożycielka marki STUKA PUKA, drewnianych, edukacyjnych zabawek dla dzieci. Jej cykl komiksów opisujących przygody ciążowe publikowały Wysokie Obcasy Extra. W swojej pracy kieruje się aspektami pro społecznymi, wspiera ruchy feministyczne. 

W ramach szkoły prowadzi zajęcia pt: “TO SIĘ LICZY” zajęcia na żywo, o tym jak policzyć czy dany biznes produkcyjny jest opłacalny i jak można go skalować.

Ewa Urbańska

Business designerka, specjalistka w analizie i projektowaniu modeli biznesowych, koordynatorka programu akceleracji start-upów w Strefie Startup Gdynia w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. Po pracy zarządza projektami unijnymi. 

W ramach szkoły prowadzi wykład pt: “Dobry biznesplan – analiza przykładów z poprzednich edycji Latającej Szkoły” oraz audyty biznesplanów uczestników.

Małgorzata Polit Żaguń x Studio Liczb

Tworzy budżety i zarządza finansami projektów. Uczy jak używać Excela i arkuszy kalkulacyjnych. Testuje oprogramowanie i kreuje rozwiązania, które na podstawie danych, ułatwiają życie i podejmowanie decyzji. Uwielbia synergię. Łączy, ulepsza, testuje rozwiązania świata IT, analizuje dane.

W ramach szkoły przygotowała narzędzia kalkulacyjne dla uczestników “Kalkulator zysku” oraz “Roczny plan finansowy”.

STORY + COPY

Ola Więcka

Story designerka, strateżka, moderatorka design thinking, dziennikarka, wykładowczyni na SWPS. Łączy storytelling z projektowaniem zorientowanym na użytkownika i treningiem kreatywności. Uczy innych jak opowiadać o sobie, markach, firmach i o czym kto jeszcze chce opowiadać. Przygotowuje do wystąpień publicznych uczestniczki konferencji Sieci Przedsiębiorczych Kobiet i TEDx.

W ramach szkoły prowadzi wykład pt: “Storytelling w biznesie”

Gocha Szoka

Spec od słów, poliglotka. Pracowała jako tłumaczka symultaniczna, konsultantka ds. mediów, naczelna magazynu, szefowa ds komunikacji w firmach takich jak UBS, Heineken, PhilipMorris (tu wycięcie). Obecnie menadżer sporego zespołu w korpo. W dwa-slowa uczy jak skutecznie pisać online.

W ramach szkoły prowadzi lekcję pt: “10 złotych zasad pisania w sieci”

Karolina Bartoszek Dourado x Biznesowa Skrzydłowa

Biznesowa Skrzydłowa, pomaga markom rozkochiwać ludzi w produktach i usługach, a także tworzyć z klientami stałe związki bez rutyny. Psycholog reklamy i zachowań konsumenckich z wykształcenia, copywriter z zawodu. Kocha naming z wzajemnością – biznesy, dla których nazwy wymyśliła, pojawiły się w Elle Decoration, Vogue, Innym Życiu i Girls Room.

W ramach szkoły prowadzi wykład pt: “Nazwa, w której (prawie) każdy się zakocha” oraz wyzwanie “Rozkochaj klienta”

Magdalena Białecka x Pracownia Słowa

Jest starą Smoczycą, która zjadła zęby na pisaniu. Od 18 lat pożera ludzkie życia i opisuje je w prasie (Zwierciadło, Sens, Rzeczpospolita) i w książkach. Od 11 lat uczy tego innych. Od 2 lat robi to online. Uczy różnych form potrzebnych w biznesie online – postów, artykułów, tekstu “o mnie”, oferty, newslettera… A tak naprawdę, to uczy latania i pisania zaklęć, jak na Smoczycę przystało.

W ramach szkoły prowadzi lekcje o pisaniu skutecznej strony “o mnie”.

MARKA

Mana Stoch

Trenerka i graficzka. Jej motto: Firma jest jak człowiek. Dlatego powinna mieć charakter, mądrze mówić, dobrze wyglądać i spełniać marzenia. Pomaga małym biznesom rozwijać działalność w oparciu o dobrą strategię i rozwój marki osobistej. W wolnych chwilach projektuje logotypy i strony internetowe.

 

W ramach szkoły prowadzi lekcję pt:  “Marka – baza, strategia, plan”

Kinga Dybek x GALLOOP

Projektuje dla sportu a także kasy, fejmu i dobra ludzkości. Projektantka graficzna z wielkim sercem i bystrym okiem do logotypów i identyfikacji wizualnych. Specjalizuje się w projektowaniu sportowym. Jeździ na trzech deskach i jednym rowerze. Prowadzi krakowski oddział nowojorskiego klubu designerskiego Ladies Wine & Design.

 

W ramach szkoły prowadzi audyty pt: “Personal branding od zera do bohatera”, czyli tworzenie grafiki z charakterem

Agata Dąbek

Prowadzi działalność jako doradca noszenia dzieci w chuście, edukatorka Shanker Self-Reg® oraz coach transformacyjny. Praca z Archetypami pomogła jej lepiej zrozumieć własną złożoną osobowość jak również wybrać wartości i styl życia, który chce wspierać u swoich klientek. Jako coach wykorzystuje elementy Systemu Wewnętrznej Rodziny (IFS). Wykorzystania Archetypów w biznesie uczyła się na kursie “Marka z Duszą” Moniki Filarowskiej.

W ramach szkoły prowadzi lekcję pt: “Archetypy marek w praktyce”

Helena Ebert x helen.pl

Projektuje, komunikuje, analizuje i syntetyzuje. Zna się na designie i user experience, strategiach, technologiach i skuteczności. Drugą nożką macha w psychologii procesu i trendach kulturowych. Wierzy, że projektowanie to dobre planowanie. 

W ramach szkoły prowadzi lekcję pt: “Jak zaprojektować prawie wszystko, nie swoimi rękami, mądrze, sprytnie i spokojnie nie wydając miliona monet”

BIZNES W SIECI

Ewelina Muc

Główna autorka, pomysłodawczyni i liderka zespołu w kursach online WP dla zielonych i UX w małej firmie. Pomysłodawczyni, główna autorka tekstów i wideo  na blogu GirlsWhoWP.com. Autorka podcastu O stronach biznesu. Przedsiębiorczyni od 2014 r. Strateżka, weganka. Dzięki autorskim kursom przeszkoliła już grubo ponad 2,500 osób.

 

W ramach szkoły prowadzi wykład pt: “Skuteczna strona dla biznesu”

Sylwia Pawlak

Sylwia Pawlak, jedna z trzech czarownic z Pixel Witches oraz programistka Shablonu. W szufladzie ma schowany dyplom z psychologii biznesu i może dlatego o sprawach technicznych potrafi mówić ludzkim głosem. Divi ninja i mistrzyni WordPressa.

W ramach szkoły prowadzi wykład pt: “Sklep on-line bez tajemnic” oraz “Piękne pop-upy”

 

Agnieszka Wojtas x liczysiecontent.pl

Od ponad 7 lat działa w sieci pod marką Liczy się content. Pomaga właścicielom małych biznesów wykorzystać content marketing i SEO, żeby ich biznes miał wyższe pozycje w Google i większą szansę na dotarcie do szerszego grona klientów. Robi analizy słów kluczowych, optymalizuje strony pod SEO, tworzy plany content marketingowe i zajmuję się copywritingiem. Łączy wiedzę techniczno-marketingowo-copywriterską, bo dopiero taki mix przynosi oczekiwane efekty.

W ramach szkoły prowadzi wykład pt: “Dlaczego warto dbać o pozycje w Google i jak to zrobić?”

 

SPOŁECZNOŚĆ & RELACJE

Katarzyna Żbikowska x Digital Girls

Managerka, przedsiębiorca i edukatorka online. W ramach społeczności #DigitalGirls pomaga właścicielkom mikro-biznesów i ekspertkom tworzyć ich własne systemy do zarabiania w sieci. Uczy sprzedaży w internecie dla introwertyków i tworzenia ofert dla klientów premium.

W ramach szkoły prowadzi lekcję pt: “Społeczność wokół biznesu – jak ją zbudować”

Samia Grabowska

Założyła i rozkręciła prężną wirtualną społeczność kobiet w grupie Ogrody Mandragory. Podąża za tym co ją fascynuje i zaprasza kobiety do przygód – wirtualnych i offline. Powołała do życia Escuela Mandragorę – wirtualną szkołę dla współczesnych wiedźm i czarodziejek. Uczy kobiety jak pracować z Tarotem, jak słuchać intuicji, otworzyć się na świat snów i roślin.

W ramach szkoły prowadzi wykład pt: “Jak zbudowałam swoją wirtualną społeczność”

Karolina Bartoszek-Dourado x Biznesowa Skrzydłowa

Biznesowa Skrzydłowa, pomaga markom rozkochiwać ludzi w produktach i usługach, a także tworzyć z klientami stałe związki bez rutyny. Psycholog reklamy i zachowań konsumenckich z wykształcenia, copywriter z zawodu. Kocha naming z wzajemnością – biznesy, dla których nazwy wymyśliła, pojawiły się w Elle Decoration, Vogue, Innym Życiu i Girls Room.

W ramach szkoły prowadzi wykład pt: “Nazwa, w której (prawie) każdy się zakocha” oraz wyzwanie “Rozkochaj klienta”

SOCIAL MEDIA

Asia Inak

Specjalistka ds. reklamy i analityki internetowej. Oprócz tworzenia kampanii reklamowych uwielbia szkolić kobiety, które prowadzą małe biznesy. Pokazuje im jak tworzyć mądre kampanie reklamowe, które nie wymagają kilkutysięcznych budżetów, jak unikać kosztownych błędów na początku oraz jak w prosty sposób planować, optymalizować i analizować swoje działania. Marzy o założeniu fundacji pomagającej zwierzętom

 

W ramach szkoły prowadzi wykład pt: “Reklamy na Facebooku bez tajemnic”

Paweł Banaszak

Ekspert w obszarze komunikacji biznesowej i osobistej z kilkunastoletnim doświadczeniem. Pracował w instytucjach finansowych, NGO i współzarządzał agencją PR. Aktualnie szkoli menedżerów w branży IT. Uwielbia dzielić się wiedzą, a autorskie szkolenie z LinkedIn jest perełką w jego szkoleniowym portfolio.

W ramach szkoły prowadzi wykład pt: “LinkedIn – profil pro”

Iza Misiak

Wierzy, że biznes nie musi być trudny i stara się pokazać to innym. Jako freelancerka od zadań specjalnych pomaga małym firmom podbijać świat, jako strateg, specjalistka od social mediów i techniczna wonder-woman.
 

 

W ramach szkoły prowadzi wyzwanie o wiralowych botach messengerowych.

Sylwia Dąbrowska x teacherka.pl

Jest rozwiązaniem dla osób, które chcą, aby kamera je pokochała. Uczy pracy z i przed kamerą. Zajmuje się content video marketingiem z naciskiem na strategiczne wykorzystanie live video. Poprzez swoje live’y, video, artykuły na blogu i kursy online, pokazuję jak to zrobić, by lepiej prezentować się przed kamerą, doskonalić swój głos i angażować widzów.

 
 

 

W ramach szkoły prowadzi wyzwanie o angażujących instastories.

NETWORKING & WSPÓŁPRACA

Magda Chołyst

Założycielka Artist in Bloom, pracowni edukacyjnej na warszawskiej Ochocie i podróżującej pop up school. Jako coach w nurcie erkissonowskim pracuje z artystami – m.in. z branży fotograficznej i muzycznej, którym pomaga przekładać odważne wizje i twórcze pomysły na konkretne projekty, cele i przemyślane strategie działania. Współpracuje z dużą liczbą instytucji kulturalnych, festiwali muzycznych i szkół artystycznych w Polsce i zagranicą.

W ramach szkoły prowadzi wykład pt: “Lekcja: Networking w windzie i w locie”

Dorota Kostowska

Rysuje na żywo podczas konferencji, spotkań, warsztatów w całej Europie. Od ponad 14 lat edukuje dorosłych, facylituje, przygotowuje ekspertów do wystąpień publicznych. Jest kobietą renesansu i przyszłości. Członkini duetu THeINKERS i paru innych biznesowych duetów.

W ramach szkoły prowadzi lekcję pt: “Jak dzięki współpracy rozkręciłam swój biznes i robię to, co kocham”

Ewa Salamon

Od 2010 roku realizuje kampanie promocyjne z udziałem liderów opinii. Pracowała dla takich marek jak: Empik, natemat.pl, Coca-Cola, pracuj.pl, miasto Gdańsk. Realizowała wiele projektów społecznych. Organizuje konferencje, prowadzi szkolenia i wykłady. Od 2017 roku związana z Pismem. Magazyn opinii. Jest absolwentką Szkoły Strategii Marki.

W ramach szkoły prowadzi wykład pt: “Współpraca z influencerami i liderami opinii”

SPRZEDAŻ

Anna Kupisz-Cichosz

Anna Kupisz-Cichosz jest kobietą biznesu, która ostatnie 10 lat spędziła na budowaniu własnych, odnoszących sukcesy firm w branży szkoleniowej, IT i nieruchomościowej. Od 4 lat jako strateg biznesowy, mentor i coach wykorzystuje swoje doświadczenie w ramach projektu Firma jest Kobietą w pracy z przedsiębiorczymi kobietami gotowymi do rozwinięcia swojego biznesu na dużą skalę.

 

W ramach szkoły prowadzi wykład pt: “Planowanie strategii sprzedażowej na cały rok”

Celestyna D. Osiak

Przedsiębiorca i biznes mentor. Kiedyś wstydziła się sprzedaży, teraz od 10 lat sprzedaje z sukcesem swoje coachingi i szkolenia głownie w kontakcie osobistym. Umiejętności sprzedażowe zdobyła u najlepszych amerykańskich mentorów. „Zamiast na stresie związanym ze sprzedażą, skup się na najwyższym dobru klienta!” to jej mantra, którą ona sama jak i jej klientki stosują z sukcesem w swoich biznesach.

W ramach szkoły prowadzi wykład pt: “Sekrety rozmowy sprzedażowej on-line, przez telefon i na żywo”

BIZNESOWE OPOWIEŚCI

Wierzymy w to, że bardzo wiele można się nauczyć o prowadzeniu własnego biznesu, słuchając opowieści osób, które coś osiągnęły. W ramach Latającej Szkoły zapraszamy inspirujące osoby, które dzielą się historiami swoich biznesów “od kuchni”.

Agata Wiatrowska x HorseSense

Facylitatorka programów rozwojowych i właścicielka innowacyjnego ośrodka HorseSense, w którym to konie i natura są trenerami. Prowadzi intensywne programy transformujące dla kobiet. Pracuje też z biznesem (szkoliła zarządy firm takich jak DHL czy mBank) oraz prowadzi Szkołę facylitatorów programów rozwojowych z końmi.  Przeszła niejedną “nieodśnieżoną” ścieżkę w biznesie wprowadzając do Polski metodę o której nikt nie słyszał. I choć pisało o niej Zwierciadło, Sukces, Wysokie Obcasy Ekstra oraz występowała na TEDx – jej ulubioną formą budowania biznesu są podcasty i webinary.

Anna Gruszczyńska x wilczoglodna.pl

Blogerka, edukatorka, autorka pięciu książek, w tym trzech bestsellerów Empiku. Jej misją jest szerzenie prostej, samodzielnej metody wyjścia z zaburzeń odżywiania, na które ona sama cierpiała przez większość swojego życia. Swoją tragedię zamieniła na dobrze prosperujący biznes online i tym samym pomogła tysiącom kobiet i mężczyzn w całej Polsce.

Edyta Niewińska

Autorka trzech powieści „Kosowo”, „Levante” i „Pod powierzchnią”. Po debiucie rzuciła biznes i przeprowadziła się do Andaluzji, żeby żyć z pisania. Prowadzi szkolenia online z warsztatu pisarskiego, najbardziej życzliwą w świecie internetu grupę wsparcia dla piszących Pisarskie Olśnienia oraz konsultacje dotyczące scenariuszy, książek biznesowych i beletrystycznych. Pisze od ponad ćwierć dekady, prowadzi podcast i pisarskie grupy mastermind. Wierzy, że każdy ma historię do opowiedzenia. 

Agnieszka Krzyżanowska x Agnes on the cloud

Blogerka, literatka i fotografka z przedmieścia. Autorka dwóch książek: “Żyj po swojemu” i “Prosto i uważnie na codzień”.  Propagatorka niespieszności i codzienności w duchu zen. Mocno wierzy w siostrzeństwo i siłę natury, które połączone i czerpiące z siebie mogą zmienić świat na lepsze.

Marysia Bocheńska

Założycielka sklepu z rękodziełem tworzonym przez polskie kobiety, usytuowanego na krakowskim Starym Mieście, a później kultowej kawiarni Absurdalia Cafe. Przez ponad sześć lat działalności Absurdalia zasłynęły z szalonych wydarzeń. Kawiarnia zmieniła właściciela, a Marysia opowie o swoim doświadczeniu jakim było prowadzenie firmy w zgodzie ze swoimi marzeniami.