BIZNESOWY LAB LATAJĄCEJ SZKOŁY

Nowa grupa: styczeń 2021

Stworzyłyśmy miejsce w sieci, w którym osoby tworzące małe biznesy mogą łączyć się, wymieniać praktycznym know-how, pytać o wszystko.

Dajemy Wam dostęp do najlepszych materiałów i narzędzi Latającej Szkoły. 

LAB to wyjątkowo przyjazna przestrzeń dla osób, którym energia grupy dodaje skrzydeł.

.
Agata Dutkowska&Agata Maziarz

JEST ROK 2020 I BIZNES TO PRZEDE WSZYSTKIM RELACJE 

Dlatego budujemy miejsce, w którym będzie można je nawiązywać. Testować pomysły na nowe produkty, leadmagnety i oferty upsell. Pytać o to, czym są leadmagnety, oferty upsell, piksele Facebooka i „którą apkę do montażu video polecacie”. W bezpiecznej atmosferze prosić o wsparcie i wzajemną promocję. Uczyć się śmiało mówić o tym, co się robi. Prosić o pomoc i być pomocnym. Wychodzić z szafy. Promować swoje usługi. Znajdować partnerów do sparingu i osoby do współpracy. Sięgnąć po materiały. Znaleźć pomysły i zaczerpnąć odwagi do działania.

CZY LAB TO COŚ DLA CIEBIE?

LAB powstał z myślą o osobach, które są na różnych etapach tworzenia własnego biznesu i zajmują się edukacją, rękodziełem, terapią, sztuką, projektowaniem, pracą z ciałem, fotografią, coachingiem, uzdrawianiem, zdrowym stylem życia. 

Będziesz czuć się dobrze w LABie, jeśli wolisz współpracę od rywalizacji, chcesz działać na zasadach fair play i potrzebujesz od czasu do czasu czułego kopniaka w tyłek, żeby nie zboczyć z wytyczonego kursu.

Twój wiek, płeć, czy też branża nie mają tak naprawdę większego znaczenia. Ważne jest to, że chcesz się uczyć, masz ochotę na twórczy ferment i wymianę. My zadbamy o resztę.

Libby VanderPloeg

ilustracja: Libby VanderPloeg

DOSTAJESZ:

\

Biznesmandale™

latającoszkolny system projektowania biznesu za pomocą siedmiu mandali, PDFy z poszczególnymi mandalami są edytowalne – po pobraniu pliku możesz w nim pisać korzystając z komputera.

Lekcje

Wybrany zestaw 18 lekcji z poprzedniej edycji Latającej Szkoły – kompaktowe kompendium biznesowej wiedzy stworzone przez praktyków

i

Narzędzia i ściągi

zestaw niezwykle przydatnych materiałów, kalkulatorów, dokumentów po które zechcesz sięgnąć na różnych etapach tworzenia biznesu

Poniedziałki z Agatą – 2x w miesiącu

Audyty (stron www, tekstów) i możliwość zapytania założycielki Latającej Szkoły o WSZYSTKO

w

Sparingi + jam sessions

Ułatwimy Ci umawianie się na spotkania 1:1 z innymi uczestnikami LABu i organizowanie biznesowych jam sessions grupowych

"Bój się i Mów"

2x w miesiącu masz możliwość zabrać głos podczas wydarzenia „Bój się i Mów” i poćwiczyć mówienie o tym co robisz oraz sprzedaż

Zamknięta grupa na FB

moderowana, działająca całodobowo grupa wsparcia

Baza konsultantów

za dodatkową opłatą możesz skorzystać z konsultacji 1:1 z edukatorami Latającej Szkoły, oferującymi pomoc w różnych biznesowych zakresach

PLATFORMA

Lekcje –

Biznesmandale

Biznesmandale to system stworzony przez Agatę Dutkowską do projektowania własnego biznesu. Przeprowadzi Cię przez najbardziej istotne pytania dotyczące Twojej oferty, klientów, ich potrzeb, problemów, konkurencji i tego w jaki sposób zaprezentujesz się światu. Pozwoli Ci zmapować najważniejsze aspekty Twojego biznesu za pomocą pobudzających kreatywność mandali. Dostajesz dostęp do nagrań audio i ćwiczeń w edytowalnych pdf’ach, które przeprowadzą Cię przez: 

 • Mastermandalę (ujmującą cały biznes)
 • Mandalę Silnik (ujmującą pragnienia i potrzeby klientów)
 • Mandalę Klientów
 • Mandalę Marki
 • Mandalę Konkurencji
 • Mandalę Oferty
 • Mandalę Networkingową

Mandale możesz wypełniać samodzielnie w dowolnym momencie, albo w ramach sparingów 1:1.

 

Narzędzia i ściągi

Otrzymasz dostęp do listy naszych ulubionych ściąg i biznesowych narzędzi. Obejmuje ona między innymi: kalkulatory zysku, wzory maili do „grubych ryb”, sposoby zdobywania rekomendacji, listy najlepszych pomysłów na leadmagnet, instrukcje współpracy afiliacyjnej wraz z wzorem umowy, checklisty promocyjne, instrukcje przeprowadzania launchu on-line. Baza ściąg będzie rosła wraz z LABem i będzie regularnie uzupełniana. Mówisz, czego potrzebujesz, a my to dla Ciebie tworzymy!

Lekcje

18 lekcji do których dostajesz dostęp to nasze edukacyjne perełki. Uzupełnij swoją biznesową wiedzę słuchając lekcji przeprowadzonych przez starannie wybranych edukatorów. Lekcje są niezwykle przystępne i osadzone w praktyce.

Zobacz listę lekcji
 1. Kajetan Wuttkowski – Badania jakościowe DIY (do-it-yourself)
 2. Bożena Kowalkowska – Jak mieć więcej czasu? Planowanie kalendarza
 3. Ula Szwed – Pokochaj Excela, bo on uratuje ci życie
 4. Ewa Urbańska – Dobry biznesplan – analiza przykładów z poprzednich edycji Latającej Szkoły
 5. Anna Nowacka-Kość – “To się liczy” – jak policzyć czy dany biznes produkcyjny jest opłacalny i jak można go skalować
 6. Gosia Szoka – 10 tajników pisania w sieci
 7. Karolina Bartoszek-Dourado – Nazwa w której (prawie) każdy się zakocha
 8. Aleksandra Więcka – Storytelling w biznesie
 9. Ewelina Muc – Skuteczna strona dla biznesu
 10. Agata Dąbek – Archetypy marki w praktyce
 11. Sylwia Pawlak – Piękne pop-upy
 12. Sylwia Pawlak – Sklep on-line bez tajemnic
 13. Kaśka Żbikowska – Społeczność wokół biznesu – jak ją zbudować
 14. Asia Inak – Reklamy na FB bez tajemnic
 15. Paweł Banaszak – LinkedIn dla przedsiębiorców
 16. Magda Chołyst –Networking w windzie i w locie
 17. Dorota Kostowska – Jak dzięki współpracy rozkręciłam swój biznes i robię to, co kocham
 18. Sylwia Dąbrowska – Po co robić InstaStories?
 19. Iza Misiak – Wiralowy bot na Facebooku
 20. Zuza Dudek – Netnografia dla Twojego biznesu *nowość*

Sparingi + Jam session

Sparing w sporcie to spotkanie mające na celu ćwiczenie umiejętności. Nasze doświadczenie pokazuje, że ciężko jest robić postępy bijąc się z własnymi myślami (lub z wewnętrznym krytykiem), prawdziwe postępy robisz wchodząc w interakcje. Umożliwimy uczestnikom LABu umawianie się na spotkania sparingowe. Od Ciebie zależy, czy będziesz umawiać się z wieloma osobami, czy znajdziesz jedną do regularnych spotkań.

Regularne sparingi pomyślane są dla osób, które dopinguje posiadanie „partnera od postępów”, natomiast jednorazowe sparingi mogą służyć pozyskaniu informacji zwrotnej, wyrażeniu i skonfrontowaniu swoich obaw, wspólnemu wykonaniu ćwiczenia.

Uczestnicy LABu dostaną też instrukcję jak przeprowadzać i umawiać się na biznesowe jam session – kilkuosobową sesję generowania nowych pomysłów.

W celu lepszego podobierania się w pary i zespoły  wykorzystamy nową, mało znaną, bardzo sprytną funkcję Facebooka dla grup (mentoring), umożliwiającą uczestnikom grup tworzenie profili, szybkie nawiązywanie kontaktu i rozmowy w tak zwanych „pokojach”.

„Bój się i Mów” – 2 x w miesiącu

„Bój się i Mów” to przyjazna przestrzeń do ćwiczenia się w mówieniu o tym, co się robi. Masz do wyboru trzy opcje (mowa w konwencji „I have a dream”, klasyczny elevator pitch oraz sprzedaż produktu/usługi) i trzy minuty na swoje przemówienie. Pozostali uczestnicy będą w stanie dać ci informację zwrotną kierując się opracowaną przez nas prostą instrukcją.

„Bój się i Mów” będzie odbywało się w czwartki, o godzinie 20:00 na Zoomie, osoby chcące wystąpić będą proszone o rejestrację z kilkudniowym wyprzedzeniem. 

Poniedziałki z Agatą, 2x w miesiącu

Uczestnicy wszystkich poprzednich edycji Latającej Szkoły podkreślali, że Agata jest chodzącą kopalnią pomysłów i niekonwencjonalnych rozwiązań. Jeżeli chcesz przedyskutować strategię, usłyszeć opinię o tekście, stronie, albo cenniku – dwa razy w miesiącu masz Agatę na wyciągnięcie ręki. Konsultacje odbywać się będą w formie lajwów na Facebooku, Agata będzie też komentowała posty.

Gdyby nie Latająca Szkoła i Wirtualne Kręgi Wsparcia to nie powstałaby Pani Swojego Czasu. To tam dowiedziałam się co to jest biznes online, tam poznałam siłę newslettera i to tam poznałam moc wsparcia płynącą od kobiet.

Ola Budzyńska

Pani Swojego Czasu, paniswojegoczasu.pl

Dzięki kreatywnej i przyjaznej atmosferze, którą stworzyła Agata Dutkowska wymyśliłam i stworzyłam blog Girls Who WP. Od tego bloga zaczęła się cała moja historia edukowania kobiet w obszarze WordPressa. Znam obie Agaty i wiem, że to mega duet 💪👊

Ewelina Muc

ewelinamuc.com

Udział w Latającej Szkole był dla mnie jak wystrzał z procy. Wystrzeliłam i lecę!  Najwięcej wiedzy czerpałam z live’ów, w których Agata odpowiadała na nasze pytania, no i przede wszystkim z energii grupy. To niesamowite jak kobiety sobie pomagają nawzajem.

Samia Grabowska

Escuela Mandragora, escuelamandragora.pl

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

Czy mogę wykupić abonament tylko na miesiąc?

Na razie jest możliwość wykupienia jedynie abonamentu 3-miesięcznego. W przyszłości wprowadzimy dodatkowo abonamenty półroczne.

Czy mogę dołączyć po 5.10.2020?

Nie, do LABu można dołączyć na razie tylko w określonych terminach. Zależy nam na integracji grupy na starcie.

Czy mogę zrezygnować z udziału po miesiącu?

Nie, dokonując zakupu dołączasz do LABu na okres 3 miesięcy.

Czy LAB jest dobry dla osób, które mają dopiero pomysł na biznes?

Tak, jeśli chcesz wykorzystać czas w LABie do przetestowania swojego pomysłu, przejścia przez proces projektowy (grupy docelowe, oferta, badanie konkurencji) z Biznesmandalą i do nawiązania kontaktów, które mogą Ci się przydać w przyszłości.

Czy LAB ma sens dla osoby posiadającej biznes od kilku lat?

Jak najbardziej. W tym wypadku możesz korzystać z LABu do testowania i promowania swoich pomysłów, szukania osób do współpracy i rozwijania swoich biznesowych umiejętności.

Czym LAB różni się od kursów oferowanych do tej pory w ramach Latającej Szkoły?

Do tej pory Latająca Szkoła oferowała 9 miesięczny kurs, w którym każdy miesiąc miał inny temat. W LABie korzystasz z materiałów w swoim własnym tempie, sięgasz po to, czego aktualnie potrzebujesz. Jeżeli chcesz przejść przez proces projektowy pod okiem Agaty w małej grupie sprawdź ofertę najbliższego kursu.

Czy przewidziane są spotkania na żywo?

Oficjalnie – nie, ale najprawdopodobniej lokalne grupy labowiczów będą się od czasu do czasu oddolnie spotykały.

A co po 3 miesiącach? Czy LAB będzie dalej istniał?

Tak, w założeniu LAB jest projektem wieloletnim, za 3 miesiące będziemy organizować nowy nabór, liczymy też, że część osób zdecyduje się przedłużyć udział.

Czy do udziału w LABie muszę mieć konto na Facebooku?

Tak i jest to główny wymóg techniczny. Aby uczestniczyć w LABie musisz dysponować nie-anonimowym profilem założonym na Facebooku, ze zdjęciem.

Czy będą spotkania on-line i w jakich godzinach?

Godziny pracy Agaty Dutkowskiej w poniedziałki to 10-13:00. „Bój się i mów” będzie odbywało się w czwartki od godz 20:00 do 21:30. Osoby, które np. o godz 20:00 usypiają dzieci, będą mogły dołączyć w trakcie trwania spotkania.

Czy liczba uczestników LABu jest ograniczona?

W pierwszej edycji – tak. Mamy doświadczenie w moderacji grupy 250-osobowej i nie chcemy, aby liczba osób w LABie przekroczyła tą liczbę.

O NAS

Latająca Szkoła

Działamy od 2011 roku

Latająca Szkoła pomaga małym biznesom rozwijać skrzydła. Do tej pory odbyło się dziesięć edycji szkoły, w których wzięło udział prawie tysiąc osób. Latająca Szkoła uczy śmiałości i odwagi w realizowaniu biznesowych planów, zapoznaje z know-how związanym z biznesowym designem i zachęca do korzystania z kolektywnej mądrości przy pokonywaniu wyzwań. 

O Szkole pisały między innymi Wysokie Obcasy, Tygodnik Powszechny oraz Forbes Women.

Latająca Szkoła logo

Agata Dutkowska

Założycielka Latającej Szkoły

Od 10+ lat bada zagadnienie “jak prowadzić niszowy biznes i nie zwariować”. Potrafi odpowiedzieć na większość pytań dotyczących prowadzenia biznesu, a jak czegoś nie wie, to się dowiaduje. Uważnie i krytycznie śledzi trendy. Chodząca kopalnia pomysłów, którymi chętnie dzieli się z innymi. Artystyczna dusza, doskonale rozumiejąca dylematy osób, które chcą zarabiać robiąc coś, co ma sens.

Agata Maziarz

Szefowa LABu

Współtwórczyni LABu. Jest pierwszą osobą do kontaktu, gdy chodzi o to gdzie, co kogo i jak znaleźć. Lubi, gdy wszystko ma swoje miejsce. Wnosi dużo entuzjazmu i kreatywnej energii. Będziecie w kontakcie niemal codziennie dzięki mailom i grupie na FB. Poza tym będzie moderować spotkania „Bój się i Mów”. Zajmuje się też zawodowo fotografią i jest autorką wielu wystrzałowych sesji wizerunkowych. Mieszka w Krakowie. Jej nieprzemijające zajawki to śpiewanie i rower.

Agata Dutkowska LAB
Agata Maziarz LAB