Latające Kręgi Miejskie to darmowe, comiesięczne spotkania dla kobiet, które łączy idea zarabiania na tym, co się kocha.

Odbywają się w 8 miastach w Polsce oraz w Berlinie.

Łączą networking (czyli możliwość poznania nowych osób), marketing bezinwazyjny (każda uczestniczka ma okazję opowiedzieć krótko czym się zajmuje i zareklamować swój biznes w naturalny sposób) oraz storytelling, czyli sztukę opowiadania i słuchania historii.

Bohaterką każdego Latającego Kręgu jest kobieta, która ma do opowiedzenia historię swojej drogi i która stworzyła coś o czym może opowiedzieć – najczęściej własny biznes, markę, czasem miejsce, fundację, bloga itp.

Organizatorki Latających Kręgów to wolontariuszki. Latające kręgi objęte są licencją, której udziela Agata Dutkowska – pomysłodawczyni.

Powoli zaczynamy tworzyć sieć wsparcia i twórczej inspiracji, która ma za zadanie być prężnym i innowacyjnym systemem działającym na rzecz kreatywnych, kobiecych biznesów.

W natłoku pracy, stresu, nauki, zamętu Latający Dywan jest oazą, w której świętuje się to, co piękne i dobre. Ładuje się baterie na cały miesiąc. Są to cykliczne, comiesięczne spotkania w Krakowie.

Rytuał zaczyna się od przygotowania w domu. Ubierasz się w coś, w czym będziesz czuła się wyjątkowo. Specjalnie na tą okazję. Przynosisz ze sobą albo coś słodkiego (preferowane są zdrowe i proste rzeczy – owoce – świeże i kandyzowane, orzechy, chałwa) albo kwiaty albo świecę. Idąc na Latający Dywan starasz się dostroić do nastroju tego wydarzenia.

Siedzimy w kręgu na dywanie. W święto wplecione są małe rytuały – turecka woda cytrynowa służy do natarcia rąk, a indiański ‚beauty report’ służy nam za wzór opowieści. Dzielimy się historiami. Możesz mówić, albo tylko słuchać. Mówimy o tym co pięknego, dobrego lub prawdziwego się nam ostatnio przytrafiło lub co usłyszałyśmy, przeczytałyśmy, przeżyłyśmy. Słowa są niespieszne. Napięcia znikają.

Latające Dywany odbywają się w Krakowie. Jeżeli chcesz zostać organizatorką Latających Dywanów w swoim mieście, napisz: agata@latajacaszkola.pl. Jak zbierze się grupa, zorganizujemy kurs instruktorski. W przeciwieństwie do Kręgów, za Dywany może być pobierana opłata ( równoważna cenie zajęć jogi).

Latające Zespoły to małe, nieformalne grupy kobiet, które decydują się wspólnie pracować  – przez jakiś czas – nad rozwojem swoich biznesów. Są skrzyżowaniem grupy wsparcia z  zespołem ekspertów. Korzystają z kolektywnej inteligencji do rozwiązywania problemów. Używają swobodnie takich technik jak burza mózgu, kreatywne aikido, elementów coachingu. Są dalekimi kuzynami “Success Teams” Barbary Sher i “Circles of fire” Danielle LaPorte.

Kobiety zakładające Latający Zespół nie muszą być z jednej branży, ani z jednej bajki, ale muszą mieć wspólną intencję i czuć, że chcą ze sobą pracować. Nie da się założyć Zespołu na siłę, z kimś kogo się nie czuje.

Latająca Szkoła jest tylko inspiracją, nie kontroluje pracy zespołów, nie musi wiedzieć o ich istnieniu. Dostarcza wiedzy, jak skutecznie stworzyć, utrzymać i rozwiązać Zespół, tak aby optymalnie służył wszystkim uczestniczącym w nim kobietom.

Materiały do pracy dla Latających Zespołów pojawia się wkrótce w zakładce Sklep, a ich cena wynosić będzie 0 złotych.