Latająca Szkoła prezentuje

LATAJĄCE KRĘGI

Latające Kręgi to spotkania dla ludzi, którzy zarabiają lub chcą zarabiać robiąc coś, co kochają – twórców i przedsiębiorców.

 

To networking, ale bez garsonek, to opowieści, ale bez ogniska. Kręgi to nie coaching, ani wykłady ekspertów, którzy mówią, jak żyć. Uczą mówienia o sobie i o tym co się robi i głębszego słuchania. Każdy krąg ma temat lub bohatera, osobę, która  opowiada o swojej historii „od kuchni”. Latające Kręgi tworzą okazję dla społeczności do spotkania się offline, twarzą w twarz, do wymiany, inspiracji i współpracy. Wymyślone przez Agatę Dutkowską, założycielkę Latającej Szkoły i prowadzone przez lokalne organizatorki, zwane pilotkami.

Czy kręgi są tylko dla kobiet?

NIE. Kręgi są dla wszystkich.

Jak wygląda spotkanie na żywo?

Każdy Latający Krąg ma taką samą strukturę. Składa się z 3 faz – fazy „hello”, fazy „story” i fazy „wow”. Podczas pierwszej rundy, każdy z uczestników ma okazję przedstawić się i zwięźle opowiedzieć o tym, co robi. Podczas fazy „story” jest okazja albo do posłuchania opowieści zaproszonego bohatera lub bohaterki, albo do dzielenia się własnymi historiami, wokół zaproponowanego z góry tematu. Podczas fazy „wow” można dzielić się wartościowymi odkryciami albo zapraszać kręgowiczów do zapoznania się z tym, co oferujemy. Po kręgu jest czas na kiki, czyli luźne rozmowy i ploteczki, często przy winie.

Czy uczestnictwo w grupach i spotkaniach jest płatne?

Możesz dołączyć do lokalnej grupy facebookowej bez opłat. Grupy służą poznawaniu się, wspieraniu, wymianie i współpracy. Natomiast spotkania Latających Kręgów na żywo są płatne, w zależności od miasta cena za 3 godzinne spotkanie to albo 50 albo 35 złotych. Cena ta pokrywa koszt sali i organizacji spotkania. Latająca Szkoła nie pobiera prowizji od spotkań.

Co zrobić, jeśli w moim mieście jest kilka pilotek?

Wybrać tą, która Cię najbardziej intryguje. Albo chodzić na wszystkie kręgi, do wszystkich pilotek.

Co zrobić, jeśli w moim mieście nie ma kręgu?

Poczekać. Na wiosnę 2020 będzie nabór dla kolejnych pilotek i dojdą wtedy nowe miasta.

Po co mi Latający Krąg? Czym różnią się te spotkania od innych?

Podobno spotkań dla kobiet są setki. A spotkań dla przedsiębiorców tysiące. Kiedy jednak szuka się okazji do tego, żeby poznać nowych ludzi, w tym potencjalnych klientów, mieć pewność, że zostanie się wysłuchanym, to okazuje się, że opcji nie ma zbyt wiele. Latające Kręgi zrywają z modelem kinowym „siedzimy i słuchamy eksperta” i networkingowym „chodzimy po sali, wręczając sobie wizytówki”. Są o wiele bardziej łączące, inicjują więcej połączeń, pozwalają każdemu na bycie widzianym i bycie ważną częścią całości. Dlatego na Latające Kręgi nie należy się spóźniać, ani wychodzić wcześniej. 

Podczas Latających Kręgów korzystamy z wyrzeźbionych przez Dariusza Zboinę z pracowni Wood Cud Miód na Warmii, bab, jako rekwizytu kręgowego, ułatwiającego komunikację (w tradycyjnych kulturach nazywał się taki przedmiot „talking stick”). Baby wykonane są z tak zwanego „polskiego hebanu”, czyli dębu, który leżał pod wodą przez kilkaset lat i uzyskał dzięki temu, charakterystyczny ciemny kolor. Baby wykonane zostały z ogromną uważnością specjalnie dla Latających Kręgów.

Na zdjęciu po lewej artysta, oczywiście nie z babą, która jest mała i mieści się w dłoni. 

o Latających Kręgach pisały:

Znajdź Latający Krąg w swoim mieście // Dołącz do grupy na FB // Bierz udział w spotkaniach na żywo

Warszawa

Latający Krąg by Living Dance Form // Warszawa

prowadzi Joanna Łukaszewicz-Bernady

www.alchemiaruchu.pl

@livingdanceform

 

Jestem: założycielką szkoły Living Dance Form  – metody rozwojowej wykorzystującej pracę z ciałem w ruchu. Inspiruję się psychologią zorientowaną na proces, tańcem, sportem, świadomością ciała, medytacją w ruchu, a także medytacjami buddyjskimi i technikami pochodzących z Hawajów i Meksyku. Prowadzę też szkołę trenerów Living Dance Form.

Pomagam kobietom w rozwoju budować wewnętrzną wolność (zdolność do bycia naprawdę sobą), swobodę ekspresji i podążać za tym, co w nich żywe.

Latający Krąg by Ania Glińska // Warszawa

prowadzi Ania Glińska

Pracownia Rozwoju Osobistego i Coachingu Ani Glińskiej

 

Jestem: coachem i trenerem rozwoju osobistego. Z racji mojego doświadczenia zawodowego wspieram nauczycieli, tych w kryzysie, wypalonych zawodowo, poszukujących sensu i wartości, chcących odzyskać swoją świeżość pracy, ale także tych którzy zostali nauczycielami nie do końca tego chcąc. Pomagam odkrywać im inne możliwości i ścieżki zawodowe zgodne z sobą i zamiłowaniem. Tworzę projekt rozwojowy dla nauczycieli o nazwie „HEROSI EDUKACJI”.

W mojej pracy nie może zabraknąć akcentów sportowych dlatego pracuję też z osobami, które lubią żyć aktywnie, ale im nie wychodzi, lub z tymi którzy nie lubią, a chcieliby polubić. 

Latający Krąg by Szczęśliwy Koniec Świata // Warszawa

prowadzi Joanna Michalak-Szubarga

www.szczesliwykoniecswiata.pl

 

Jestem: autorką i propagatorką idei Szczęśliwy Koniec Świata, co w praktyce oznacza, że pomagam oswajać kryzysy w życiu i w biznesie.

Jako akredytowany coach kryzysowy wspieram kobiety w skutecznym przepracowaniu ich trudnych i kryzysowych sytuacji, tak by dłużej już nie zalegały „zamiecione pod dywan”, a stały się dla nich trampoliną do życia pełnego sensu, spełnienia, spokoju i równowagi.
 
Jako trenerka siły i odporności psychicznej wzmacniam pewność siebie, odwagę w działaniu oraz wewnętrzną siłę. Uczę jak efektywnie radzić sobie z wyzwaniami, stresem, presją.

Wrocław

Latający Krąg by Emilia Wojciechowska // Wrocław i Katowice

prowadzi Emilia Wojciechowska

emiliawojciechowska.com

@wojciechowska.em

Jestem: coachem i trenerem mentalnym – pomagam osobom zagubionym i zabieganym posprzątać bałagan w głowie i dzięki temu odnaleźć radość i spokój. Jestem też Wizjonerem, a przynajmniej tak mówi o mnie test StrenghtsFinder (i miliony moich pomysłów na przyszłość!).

Do tego wiecznie uśmiechniętą optymistką, miłośniczką czerwonej herbaty i świnek morskich.

Latający Krąg by Hanna Ciemięga// Wrocław

prowadzi Hanna Ciemięga

@hciemiega

 

Jestem: specjalistą od (prawie) wszystkiego w Wydawnictwie Ilustris Andrzeja Tylkowskiego. Chcę być managerem artystów. Rozwijam skrzydła do nowego lotu.

Mam zamiar pomagać artystom i firmom z branży kreatywnej w rozwijaniu ich mocy. Moje supermoce to research, promocja, copywriting i organizacja eventów.

Latający Krąg by Akademia Przyjemności // Wrocław

prowadzi Katarzyna Kucharska

www.akademiaprzyjemnosci.pl

@akademiaprzyjemnosci

 

Jestem: założycielką Akademii Przyjemności. To przestrzeń przyglądania się swojej relacji z samą lub samym sobą, partnerem i światem. Przyjemność połączona ze świadomością i ukochanie siebie jest ścieżką naszego rozwoju, uzdrawiania ran, napełniania braków, łączenia różnych zagubionych części nas.

Oferuję różnego rodzaju warsztaty od tych z budowania relacji, budzenia zmysłów i otwierania się na odczuwanie, po jogę śmiechu, kręgi kobiet oraz kręgi mieszane, tantryczne masaże błogości (dla kobiet).

Poznań

Latający Krąg by Karolina Wilk // Poznań

prowadzi Karolina Wilk

www.wilkkarolina.pl

@kobietanasciezceodwagi

 

Jestem: coachką pracującą w oparciu o potrzeby, zmieniaczką świata i autorką projektu „Kobieta na ścieżce odwagi”. Pomagam kobietom podejmować śmiałe kroki w małych i dużych sprawach. Nagrywam podcast „Na ścieżce odwagi”. Wydałam książkę o początkach swojej drogi: „Kobieta na ścieżce odwagi – czyli 21 rozmów, które pomogły mi wyjść ze schematów”.

Lublin

Latający Krąg by Monika Wrona // Lublin

prowadzi Monika Wrona

@monika.wrona_kultura.sprzedazy

 

Jestem: trenerką i edukatorką sprzedaży.

Założyłam Kulturę Sprzedaży, aby uczyć nowego sposobu myślenia o sprzedaży i sprzedawcach. Sprzedaż przede wszystkim to bardzo dobra komunikacja. Jestem zwolenniczką poglądu, że dobry sprzedawca sprzedaję wyselekcjonowane produkty starannie wybranej grupie klientów. Ja sama chcę takich ludzi spotykać, bo w życiu uwielbiam minimalizm i esencjalizm. Uwielbiam metody Design Thinking i Lean. Pomagam zrozumieć i wdrożyć to jak sprzedawać bez używania powszechnie znanych technik handlowych.

Latający Krąg by Ania Kijek-Sanakiewicz // Lublin

prowadzi Ania Kijek-Sanakiewicz

www.krolowamatka.com

@krolowa_matka_com

 

Jestem: coachinią, dziennikarką, Królową Matką, propagatorką siostrzeństwa kobiet. Uwielbiam ptaki, psy i smoki, Kocham czytać, śpiewać, tańczyć, uczyć się.

Pięć lat temu po raz pierwszy zostałam Mamą, rzuciłam pracę w TVP, przeniosłam się z Warszawy do Lublina i wywróciłam moje życie do góry nogami, aby paradoksalnie złapać w nim równowagę i poczuć spokój.Teraz wspieram inne kobiety w tym, aby stając się Mamami czuły grunt pod nogami, wiedziały czego potrzebują i śmiało po to sięgały.

Trójmiasto

Latający Krąg by Fotografia Aleksandry // Gdańsk

prowadzi Aleksandra Kościaniuk

fotoale.pl

@aleksandra_koscianiuk

 

Jestem: fotografką. Fotografuję naturalnie i bez pozowania. Uwielbiam pokazywać bliskość, prawdę bez masek i kreowania pozorów. Jestem też kobietą zakochaną w siostrzeństwie i kobiecej mocy oraz mamą.

Fotografiami wspieram kobiety – ważne są dla mnie nasze prawa (byłam z aparatem na spontanicznie tworzących się pierwszych czarnych protestach, Kongresie Kobiet, czy przy wielu działaniach osiedlowych klubów mam). Tworzę wystawy, które mówią o kobiecym pięknie, o różnorodności, o porodzie, o mocy i subtelności. Jestem autorką wystawy „Naturalnie, że… piersią” o karmieniu piersią w przestrzeni publicznej.

 

Białystok

Latający Krąg by Magdalena Kosak // Białystok

prowadzi Magdalena Kosak

magdalenakosak.pl

 

Jestem: terapeutką Techniki Bowena. Jest to powięziowa terapia manualna, o działaniu holistycznym, która jednocześnie może być ukierunkowana na konkretny problem natury fizycznej czy emocjonalnej. Cechuje ją delikatność, minimalizm, bezpieczeństwo oraz wysoka skuteczność. Pomagam mądremu ciału pacjenta zapoczątkować naturalne procesy samoregulacji, przywrócić wewnętrzną harmonię, odzyskać zdrowie.

Gorzów Wielkopolski

Latający Krąg by Anna Bezdziecka // Gorzów Wielkopolski

prowadzi Anna Bezdziecka

www.annabezdziecka.pl

@annabezdziecka

 

Jestem: specjalistą ds. potencjału, coachem kryzysowym oraz absolwentka zarządzania i podyplomowych studiów trenerskich. Wspieram kobiety w oswajaniu i przeprowadzaniu zmiany zawodowej. Pomagam wykorzystać kryzys wypalenia jako trampolinę do odbudowania kariery na nowo. Wspieram kobiety, we właściwym inwestowaniu energii, aby uzyskały zwrot ze swoich predyspozycji, talentów, wartości i mogły wziąć właściwy kurs na życie zawodowe. Piszę bloga.

 

 

Mrągowo

Latający Krąg by Czajka // Mrągowo, Warmia i Mazury

prowadzi Monika Mieczaniec

@czajka_listens

Jestem: dziennikarką, copywriterem, tłumaczem, wokalistką.

Zajmuję się organizacją spotkań i warsztatów tematycznych, pisaniem tekstów na zlecenie, tłumaczeniami, pomocą w prowadzeniu firmowych profili w social mediach. Organizuję koncerty i koordynuje przeróżne projekty.

Barcelona

Latający Krąg by Ewelina Bielawska // Barcelona

prowadzi Ewelina Bielawska

www.istotanatury.pl

Jestem: psychologiem i pasjonatem życia jako podróży. W swojej pracy wykorzystuję techniki NVC (nonviolent communication), wizualizacji, medytacji, elementy ajurwedy oraz siły natury wpływającej na nas od zewnątrz.

Wiele podróżowałam, a po latach zwiedzania świata fizycznego, jakoś naturalnie przyszła potrzeba podróży wewnętrznych. W ośrodku medytacji, który współprowadziłam przez kilka miesięcy oddawałam się czynności, która zmieniła moje życie, a o której Eckhart Tolle napisał: „One conscious breath in and out is a meditation”.

Birmingham

Latający Krąg by Angelina Piechowska // Birmingham

prowadzi Angelina Piechowska

www.porozmawiajmyotobie.pl, www.szkolaikigai.pl

@angelinapiechowska

 

Jestem: założycielką Szkoły Ikigai (którą ukończyło 549 kobiet i jeden mężczyzna), psychologiem, mówcą motywacyjnym i autorką książki „Porozmawiajmy o Tobie”.

Pomagam sięgać po marzenia i życiową równowagę. Uczę budowania jasnej wizji przyszłości, opartej na swoim unikalnym IKIGAI oraz dzielę się narzędziami, które ułatwiają wdrażanie życiowych zmian. Raz w miesiącu prowadzę bezpłatne webinary, a raz w tygodniu na Facebooku – live’y ALL ABOUT YOU, w których opowiadam terapeutyczne historie z życia.

 

.

Kielce

Latający Krąg by Joanna Tkacz // Kielce

prowadzi Joanna Tkacz

 

 

Jestem: propagatorką jogi, medytacji, ajurwedy, naturalnej kosmetyki i naturalnych terapii oraz kręgów kobiet. Moderatorką Dyskusyjnego Klubu Książki, koordynatorką akcji Nazywam się Miliard, malarką.

 
Prowadzę i organizuję zajęcia, warsztaty, konsultacje, wyjazdy regeneracyjno -wzmacniające i rozwojowe. Piszę teksty na zamówienie, redaguję, koryguję.

Kraków

Latający Krąg by Holoart // Kraków

prowadzi Agnieszka Wilczyńska-Jaroch

 

 

Jestem: trenerem i coachem, a swój nadmiar energii wykorzystuję w organizacji  i koordynacji wydarzeń, prowadzeniu warsztatów i poszukiwaniu wyzwań poszerzających moje możliwości.

Zajmuję się motywowaniem do zmiany i osiągania swoich marzeń, pomagając w wydobyciu tego, co Ci siedzi głęboko w sercu, przysypane codzienną rutyną, uporządkowaniu wartości, priorytetów, celów i konkretnych działań, połączeniu Twoich talentów, doświadczeń i pasji w spójną całość, zrozumieniu, jaki wpływ ma na to wszystko Twój mózg i sposób myślenia.

Latający Krąg by Hanya Łanya // Kraków

prowadzi Hania Wiedza

 

 

Jestem: seryjnym przedsiębiorcą.

Ponad 25 lat mieszkałam za granicą. Najpierw we Francji, potem w Rosji. Od 2010 jestem znów w Polsce. Mam kilka firm w Rosji i w Kazachstanie. Zdobytą wiedzę ajuwerdyjską i jogiczną wprowadzam do świata biznesu u siebie oraz pomagam tym, którzy pragną realizować swoją Dharmę, w harmonii ze sobą i swoją Arthą, Kamą i Mokshą.

Opiekunka i koordynatorka Latających Kręgów

Kasia Bartoszewicz – kasia@latajacekregi.pl

@kos.moc

podcast Kasi

 

 

Jestem: kosmiczną tancerką.

Podczas pobytu w Latającej Szkole, stworzyłam KosMoc – połączenie tańca, astrologii i przyjemności.

Pomagam odkryć i zrozumieć siebie poprzez astrologię, interpretuję indywidualne kosmogramy, zachęcam do tańca i powrotu do ciała. Jestem opiekunką nowej edycji Latających Kręgów, prowadzę Cosmic Dance, Kosmiczne Kręgi Kobiet oraz warsztaty, których celem jest przypomnieć sobie, jak przyjemnie jest być człowiekiem. Posiadam głos, który pobudza zmysły i głęboko uspokaja. Współtworzę z przyjaciółmi Fundację Ogród Kreacji. Cały czas uczę się swojego rytmu.