Warszawa 18.12.2016

Tekst napisany do programu Zlotu Kobiet 2017

Rozkręcamy Kręgi Kobiet w całej Polsce

Kochane Kobiety, te z Was, które mnie poznały na poprzednim Zlocie 2016, wiedzą , że całym sercem uczestniczę w rewolucji miłości czynionej przez kobiety. Kręcę się w kobiecych kręgach w kraju i na świecie i widzę, że znakiem naszych czasów jest budzenie się mocy i mądrości kobiet. W czasie globalnego kryzysu ekonomicznego, humanitarnego i duchowego, my kobiety bierzemy sprawy w swoje ręce. Chcemy działać skutecznie, tak, żeby człowiek przestał kierować swoją energię przeciwko Życiu na Ziemi. Tworzymy przeciwwagę dla kultury patriarchalnej i konsumpcyjnej, która poprzez dominację, ekspansję i nadmierną eksploatację wyjaławia Ziemię, niszczy tkankę duchową społeczeństwa i pustoszy umysły i serca naszych dzieci. Jesteśmy orędowniczkami kultury holistycznej, która kultywuje życie w całej różnorodności. To kultura miłości, szacunku, uważności, empatii i godności.Nurt prawdy płynie od wielu kobiet tworząc nową kulturę. Jesteśmy położnymi rodzącymi razem nowy świat.

Od zeszłego roku sytuacja na świecie stała się jeszcze bardziej dramatyczna. W wielu krajach, w tymw Polsce dochodzą do władzy ludzie, którzy mają za nic życie ziemi, zwierząt, ludzi a szczególnie kobiet. Chcą zachować stary system, który czynił Matkę Ziemię i kobietę poddaną. Dlatego jeszcze bardziej jednoczymy się, żeby moc naszej uzdrawiającej miłości przezwyciężyła bezduszny system. Powołałyśmy Krąg Kobiety 3M- Miłość Mądrość Moc. Chcemy pomóc kobietom w całej Polsce tworząc Sieć Kręgów Kobiet. Napisałyśmy w manifeście Kobiet 3M: „Naszym najważniejszym zadaniem jest wspieranie kobiet w rozwoju świadomości, kreatywności , mocy i sprawczości. Abyśmy wszystkie uwierzyły w swoją wartość i zdolność kształtowania swojego życia oraz siłę wpływu na bieg spraw publicznych. Jesteśmy po jasnej stronie mocy. Działamy z serca, ducha i brzucha sprzyjając siłom życia, rozkwitu, twórczości, ekspresji, radości, wolności w działaniu dla dobra całości.”

Zdecydowałyśmy się połączyć siły z Agatą Dutkowską i Zlotem Kobiet, żeby razem tworzyć Sieć Kręgów Kobiet, abyśmy wszystkie wspierały się w odważnym stawaniu w swojej prawdzie, wolności i godności.

Tylko razem możemy poruszyć i uzdrowić świat!

Tanna Jakubowicz- Mount