7 (poniedziałek) – 11 (piątek) 12.2020

5 dni – 5 kart z pytaniami i ćwiczeniami – 15-30 min dziennie na wypełnienie – grupa na Facebooku – moje wsparcie.

Kopniak do działania! Po 5 dniach jesteś w zupełnie innym miejscu.

Dla osób prowadzących fanpage na Facebooku lub konto firmowe na Instagramie i doświadczających przynajmniej jednej z przypadłości:

 

 • wchodzenie na 5 min w celu wrzucenia zaplanowanego posta, kończenie po 50 minutach podziwiania cudzych tatuaży i roślin na parapecie,
 • pustka w głowie połączona z ciśnieniem pod czaszką – trzeba postować, postować, postować, najlepiej regularnie! ale cooooo tak naprawdę ma sens?
 • irytacja na eksperckie rady w stylu “twórz wartościowy content pod idealnego klienta”
 • frustra – poświęcanie dużo czasu na dopieszczanie zdjęć i pisanie, odpowiadanie na komentarze i udzielanie się – niewspółmierny efekt dla biznesu,
 • ciągłe rozkminy – “może jednak powinnam strzelać selfiaki nonstop i fotografować bachory, bo to się podoba, ale mam z tym zgrzyt”
 • długie przerwy w postowaniu i żal, że inni lepiej w tym czasie wykorzystali czas,
 • podglądanie innych i irytowanie się tym, jak dobrze im idzie.

Dlaczego SPRINT?

 

 • też masz tak, że biznesowa bieżączka tak Cię absorbuje, że na porządną pracę nad strategią nie starcza Ci zwyczajnie czasu?
 • czyli pracujesz bardziej “in the business”, niż “on the business”
 • kupujesz, tak jak ja – świetne ebooki albo kursy online, których nigdy nie przerabiasz w całości?
 • czujesz frustrację, bo rośnie przepaść między tym, co wiesz w teorii, a tym, co stosujesz w praktyce
 • ciągle masz “z tył głowy” myśl “muszę w końcu się zabrać za ….”

SPRINT to:

 • 5 dni pracy rozłożone na bardzo małe kawałki
 • wyraźny początek i koniec
 • super towarzystwo – jakbyś siedziała w wirtualnym co-workingu z najfajniejszymi ludźmi pod słońcem
 • energia grupy, która działa cuda – motywuje i inspiruje
 • codzienne wsparcie Dutkowskiej – czytam / komentuję / rzucam pomysłami / wspieram

Konkretnie:

 • codziennie o 5 rano dostajesz mail z kartą pracy, oprócz tego działa też grupa facebookowa, która po ukończeniu sprintu zostanie zarchiwizowana
 • kartę pracy wypełniasz w dowolnym momencie (zajmie Ci to ok 15-30 min)
 • codziennie dostajesz zachętę, aby podzielić się z grupą częścią swoich refleksji według konkretnego schematu (nie jest to obowiązkowe, możesz pozostać anonimową sprinterką)
 • interakcje w grupie pomyślane są tak, żeby Cię inspirować / poszerzać Ci perspektywę / pomagać wpaść na rozwiązania na które byś sama nie wpadła

Program SPRINTU

Dzień 1. “Złotówki, nie dopaminówki!”

Lajki i serduszka są fajne, ale prowadzisz Ty prowadzisz biznes. Czy wiesz, jakie są 3 rzeczy, które odbiorca powinien “odczytać” wchodząc na Twój profil? Pierwszego dnia robimy audyt i prostujemy przekaz, tak aby zbiegał się z Twoimi biznesowymi celami (przy okazji je sobie nazywamy na piśmie)

Dzień 2. “To u mnie działa <3”

Zamieniamy się w detektywów szukających tego, co do tej pory się sprawdzało, nie tylko w kontekście lajków i zasięgów, ale też frajdy. Gdzie jest ogień? Gdzie jest lekkość? A że robimy to razem – zaczynamy rozpoznawać powtarzające się wzory. Dzień wglądów i przebłysków.

.

Dzień 3. “To u mnie nie działa” 🙁

Dzień w którym mówimy “sayonara” temu, co zabiera czas, energię i drenuje. Koniec z karmieniem życiową energią algorytmów, które nie przekładają się na efekt. Zrobisz listę rzeczy, którym świadomie mówisz “nie” – kryterium to nie tylko $$$, ale też wartości – Twój gust, Twój styl, Twoja etyka. Policzysz ile realnie masz czasu na karmienie social smoków.

Dzień 4. “Wielki bazar pomysłów”

Totalne poszerzenie perspektywy – smakowita lista inspiracji – typy postów / typy stories / typy zdjęć / serie / formaty – siadasz i wybierasz z wielkiego menu to, co pasuje do Ciebie i do Twojego biznesu. W efekcie możesz albo totalnie zwiększyć zakres tematów o których piszesz albo go radykalnie zawęzić. Generujemy pomysły na content na najbliższe 30-90 dni.

.

Dzień 5. “Strategia na papierze”

Wypełniasz prosty formularz, który podsumowuje wszystko i staje się Twoim drogowskazem – do wydrukowania i powieszenia nad biurkiem i wdrożenia.

Cena: 99 złotych

Zdradzę Ci coś – stworzyłam ten sprint też z myślą o sobie.

Wkładam w prowadzenie kont na IG i FB minimum energii (co z resztą widać – 12 tys fanów na FB i 3500 na IG – w porównaniu do rekinek biznesowych – to niewiele)

Moja dewiza biznesowa to minimalizm – pracuj tak, by nie oszaleć. Mój główny kanał komunikacji od 2011 roku to newsletter.

Do tej pory myślałam: 

Skoro osiągam swoje biznesowe cele, to nie będę w wolnym czasie kręcić stories, bo wszyscy to robią. Wolę poczytać książkę leżąc na kanapie”

 (aktualnie czytam “Dzika rzecz. Polska muzyka i transformacja 1989-1993” Rafała Księżyka)

Tyle, że moje cele biznesowe się zmieniają. Moja oferta się zmienia. Latająca Szkoła łaknie strategii social media, jak kania dżdżu!

Zanurzyłam się w temat social mediów we wrześniu. Zaczęłam się zastanawiać jak rozbroić słowo “strategia” i przełożyć na bliski mi język konkretnych, inspirujących kroków.

Zaczęłam krytycznym okiem badać Instagrama – tego wielkiego smoka – pożeracza czasu, który jednocześnie – jeśli wiesz jak na nim latać – może być najlepszym przyjacielem Twojego biznesu i Twojego portfela.

Przeczytałam sporo “poradników”. Kupiłam kurs on-line, który miał być bombą (nie był). W końcu udało mi się stworzyć 5-dniowy proces, który uważam, że ma sens.

I powiem szczerze – czekam z wypełnieniem wszystkich pięciu kart zadań na WAS. Po prostu dlatego, że energia grupy to MAGIA. Doświadczam tego za każdym razem, kiedy organizujemy darmową 5-dniową Latającą Szkołę. Mój mózg odbiera wtedy na innych falach. 

Mam zamiar być bardzo aktywna na grupie – minimum przez 4 godziny dziennie będę czytała, komentowała, rzucała pomysłami, dzieliła się swoją perspektywą, wspierała i dopingowała.

Jak to działa od strony technicznej + FAQ

Jakie są wymagania - czy trzeba mieć konto i na IG i na FB??

Udział wymaga dostępu do maila – czyli komputera lub telefonu. Udział w grupie facebookowej nie jest obowiązkowy, ale zalecany.

Czy jeśli dopiero zakładam konta, udział ma sens?

Tak. Nie wypełnisz co prawda zadań z drugiego dnia “co dla mnie działa”, ale i tak cały proces będzie dla Ciebie bardzo pomocny na start.

Czy będą merytoryczne lajwy w ramach sprintu?

Nie. W ramach SPRINTU nie będzie eksperckich webinarów o tym, jak działają social media. Sprint to przede wszystkim struktura, która pozwala Ci podjąć strategiczne biznesowe decyzje oraz kolektywna wiedza, którą czerpiesz od grupy. 

Czy mogę dostać fakturę?

Tak, oczywiście. Podaj swoje dane przy zamówieniu.

Wykorzystany gify autorstwa Cecile Dormeau