Własna strona www

Własna strona www lub blog w weekend – zakładanie strony za pomocą narzędzia WordPress.

“Uważam za genialny pomysł (słowo genialny użyte z całkowitą odpowiedzialnością) zorganizowanie warsztatu przez nieinformatyka, a osobę opowiadającą o WordPressie z pozycji tej, która sama to przeszła. Dzięki temu – wydaje mi się – uczestniczki nie wstydziły się zadawać pytania i uzyskiwały odpowiedzi na poziomie przeciętnego użytkownika bez użycia slangu informatycznego.”

– Agnieszka Swaczyna, (uczestniczka warsztatu)  www.blog.kancelariaswaczyna.pl

WordPressem zajmuję się od roku. Zdobycie praktycznej wiedzy na temat jego obsługi i tworzenia stron zajęło mi kilka miesięcy ślęczenia nad tutorialami, książkami, poradnikami. Mam za sobą wiele  prób i błędów. Jeżeli masz ochotę ich uniknąć, to zapisz się już dziś, bo warsztat który proponuje pozwoli ci opanować w jeden weekend bardzo cenną umiejętność.

Ten warsztat jest dla Ciebie jeśli:

Masz własną firmę, ale wciąż nie masz strony internetowej. Bo zatrudnienie informatyka to za duży wydatek. Bo wciąż nie wiesz co na niej zamieścić. Bo odłożyłaś to na później.

Masz stronę internetową, ale nie kontrolujesz jej sama. Każdą zmianę wprowadza ktoś inny. Informatyk, któremu płacisz lub ktoś kogo o to prosisz. Nie masz dostępu do informacji na temat statystyk. Twoja strona nie jest połączona z Facebookiem i nie wiesz jak za pomocą jednego kliknięcia dodawać do niej nowe funkcje.

Myślisz o własnej działalności. Własną stronę możesz zacząć tworzyć na długo zanim zarejestrujesz firmę. Możesz pisać na niej o swojej pasji i tworzyć grono zainteresowanych osób.

Pracujesz przy różnych projektach i przydałaby ci się umiejętność tworzenia stron. Nie myślisz o własnej firmie, ale chciałabyś dowiedzieć się jak tworzyć strony i blogi.

Myślałaś o założeniu własnego bloga tematycznego. Jeśli chcesz pisać o sztuce, podróżach albo o gotowaniu, publikować swoje zdjęcia, albo wiersze, to WordPress jest najlepszym narzędziem do tworzenia blogów, zapomnij o darmowych serwisach pełnych reklam i błyskotek, bo WordPress kładzie je na łopatki.

Techniczne uzdolnienia i wiedza informatyczna nie są potrzebne! Jeżeli umiesz obsługiwać pocztę elektroniczną, dasz sobie radę z WordPressem.

Jeżeli chcesz  pracować na stronie przykładowej, wystarczy że przyniesiesz ze sobą laptop.

Jeżeli chcesz pracować na własnej , docelowej stronie musisz wykupić domenę (cena od 1 do 20 zł za rok) oraz hosting (15 do 200 zł za rok) oraz zainstalować WordPressa na serwerze. W ramach promocji zapisując się na warsztat dostajesz darmową domenę na rok, hosting na 3 miesiące oraz instalację WordPressa gratis.

Inaczej mówiąc: jeśli przed warsztatem podasz jaką domenę chcesz mieć, np. www.twojafirma.pl – to po warsztacie będziesz miała stworzoną stronę pod tym adresem.

Co będziesz miała i umiała po warsztacie:

* będziesz miała swoją stronę i będziesz mogła zmieniać jej wygląd za jednym kliknięciem

* będziesz umiała dodawać wpisy, tworzyć podstrony i posty

* będziesz umiała dodawać zdjęcia lub filmy na stronę

* będziesz wiedziała jak integrować stronę z Facebookiem

* dowiesz się jak ją samodzielnie pozycjonować

* nauczysz się sprawdzać statystyki odwiedzin

Cena: 250zł – 12 godzin nauki, darmowa domena na rok, serwer na 3 miesiące, instalacja WordPressa na serwerze.

Zapisy: agata@latajacaszkola.pl
Warunkiem uczestnictwa jest wpłata na konto.
Liczba osób jest ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń.

konto:
Latająca Szkoła dla Kobiet
ul. Kalwaryjska 36/10, 30-504 Kraków
50102055581111157058400071


Miejsce: Meli Melo, Akademia Rozwoju Kobiet, ul. Krowoderska 68/3, Kraków

Zapisy: agata@latajacaszkola.pl