ZLOT 2017, 20 – 22 stycznia, KRAKÓW

<iframe src="//giphy.com/embed/3o6ZtboxtHjQUDEIQ8?html5=true" width="480" height="480" frameBorder="0" class="giphy-embed" allowFullScreen></iframe><p><a href="http://giphy.com/gifs/primark-dance-happy-3o6ZtboxtHjQUDEIQ8">via GIPHY</a></p>

Przepis – zaklęcie na kosmiczne paliwo dla Twojego biznesu?

 

Zlot, trzydniowe święto kobiet, da Ci kopniaka inspiracji, których starczy na cały rok 2017.

 

Elektryzujące prelegentki, rozmowy w kręgach, praktyczna wiedza, którą możesz od razu wykorzystać.

 

250 kobiet, które dodadzą Ci animuszu.

 

Wszystko to okraszone dobrą muzyką i śmiechem z głębi brzucha.

 

Dołącz do nas.

PIĄTEK 20.01

19:00 Męskie Gadanie 

Pauza In Garden, ul. Rajska 12

21:00 Nocny Spacer po Krakowie

SOBOTA 21.01

7:00 – 9:00 Poranek Przyjemności 

(ilość miejsc ograniczona), Lemon Fitness

10:00 -14:00 POP UP SCHOOL 

LO nr VI, ul. Wąska 7

17:00 – 22:00 GALA 

Muzeum Manggha, ul. Konopnickiej 26

(od 16:00 akcja “Zrób się na bóstwo”)

22:00 wzwyż Afterparty 

Muzeum Manggha, ul. Konopnickiej 26

NIEDZIELA 22.01

10:00 – 11:45 lub 12:00 – 13:45 Latające Dywany

15:00 – 15:15 Manifest #osiędbania

15:15 – 16:00  Sieć Kobiecych Kręgów

wszystkie wydarzenia niedzielne

Muzeum Manggha, ul. Konopnickiej 26

Dołącz do specjalnej grupy na Facebooku dla uczestniczek ZLOTU – daj się poznać, mów o tym co robisz, nawiązuj kontakty! Tylko na grupie – tajne informacje i niespodzianki.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/WmV_EQsptzg" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

 

PIĄTEK: 19:00 MĘSKIE GADANIE, 21:00 NOCNY SPACER

 

To nie będzie sesja “mansplaining*. Ani pokaz Chippendales*. Chociaż można powiedzieć, że mężczyźni występujący na Męskim Gadaniu zdobędą się na “nagość” – pokazanie się bez masek, szczere i odważne opowiedzenie o swojej drodze. Zaprosiłyśmy mężczyzn, którzy robią rzeczy fajne, dobre i ważne.

*mansplaining – “męsplikacja”, neologizm oznaczający postawę “wiem lepiej, bo jestem mężczyzną”

*Chippendales – legendarna, profesjonalna ekipa tancerzy erotycznych 

Jan Szpil

Twórca i współtwórca przedsięwzięć takich jak Ambasada Krakowian, Joga Jana czy Zupa Krakowska. Wizjoner, budowniczy, frajer, który poszukuje nowych modeli współpracy i samoorganizacji ludzi.

Arti Grabowski
Współprowadzi pierwszą w Polsce pracownię Sztuki Performance na ASP w Krakowie. Nieskrępowana ograniczeniami, dualistyczno-periodyczna osobowość twórcza, miłośnik matchy, okrzemków i nosaczy sundajskich.
Aleksander Kądziela
Mistrz tapicerstwa, technolog drewna, psycholog biznesu, rzeczoznawca meblowy. W swojej autorskiej pracowni mebli (AK Meblarnia) uczy, jak zmienić rupieć w dzieło sztuki.
Karol Szurdak
Etnobotanik, technik farmacji, biolog. Prowadzi spacery etnobotaniczne, na których opowiada historie roślin.
Facundo Penalva
Urodzony w Buenos Aires, od ponad dwóch lat mieszkający w Krakowie instruktor tanga argentyńskiego. W jego rozumieniu w tańcu najważniejsza jest komunikacja w parze, a nie kroki.
Tomasz Sol
Absolwent łódzkiej Filmówki, reżyser, animator kultury, wykładowca. Założyciel ogólnopolskiego ruchu na rzecz robienia filmów WEŹ TO NAKRĘĆ!, gdzie jednoczy i popycha do działania młodych twórców filmowych.
Kamil Bartczak
Analityk biznesowy i projektant gier aktorskich, który zorientował się, jak wiele obie te aktywności mają ze sobą wspólnego i ile funu daje łączenie ich.
Michał Skubida
Najsłynniejszy polski iluzjonista. Występuje na scenie oraz organizuje największe warsztaty dla iluzjonistów w kraju – Kraków Magic Session.
Mateusz Wiszniewski
Arteterapeuta i Zen Coach. Od wielu lat prowadzi warsztaty i sesje indywidualne z zakresu terapii ekspresyjnych, tańca i rysunku oraz ćwiczeń relaksacyjnych i wizualizacji.
Michał Shootman Majewski
Agent, promotor fotografów i reżyserów, producent sesji zdjęciowych i kreatywnych form video. Pasjonat szeroko pojętej kultury wizualnej i reklamowej.

Wieczór poprowadzą Małgorzata “Tox” Balicka oraz Michał Maziarz. 

Małgorzata to kobieta renesansu na miarę XXI wieku, językoznawczyni, twórczyni gier dla dorosłych, trenerka komunikacji empatycznej, prowadząca Kręgi Kobiet.

Michał – muzyk, skrzypek, członek zespołu Tęgie Chłopy, uczeń wiejskich muzykantów, stypendysta Ministra Kultury, dokumentujący tradycyjną muzykę Kielecczyzny, zaangażowany w wiele projektów dokumentowania muzyki wiejskiej w Polsce, na Ukrainie i Białorusi.

SPACERY ZLOTOWE:

15:00 -17:00 Oblicza żydowskiego Kazimierza, prowadzi Monika Prylińska z Kraków Urban Adventures (UWAGA! ten spacer przed Męskim Gadaniem)

Start na Placu Wolnica, meta róg ul. Józefa i Szerokiej, limit miejsc: 30, rezerwacje (KLIKNIJ)

Kazimierz to miejsce niezwykle fascynujące, lokalne i nieoczywiste. Im bardziej poznane, tym bardziej niewiadome, szczególnie jeśli chodzi o jego żydowską tradycję – przeszłość i teraźniejszość. Wkraczając tu z bagażem domysłów i stereotypów, szybko można się pogubić. Bo czy to normalne, żeby żydowska, ortodoksyjna kobieta była feministką? Czy nie wydaje się dziwne, że piękna, rudowłosa aktorka okazuje się rabinką? Czy koszerne lody nie smakują zupełnie tak samo jak wszystkie lody świata, a biegające z pejsami dzieci przypadkiem nie zachowują się dokładnie tak, jak nasze własne? Te i inne pytania, a także niektóre odpowiedzi już wkrótce …

Monika Prylińska – doktor geografii, wykładowca akademicki, współwłaścicielka firmy turystycznej Krakow Urban Adventures, przewodniczka miejska po Krakowie i Łodzi, przewodniczka terenową, przewodniczka beskidzką i pilotka wycieczek. Zawodowo i prywatnie od zawsze związana była i jest z turystyką i odkrywaniem świata zarówno w skali makro jak i mikro. Mówią o niej, że jest pasjonatką nieoczekiwanych zwrotów akcji, niecodziennych krajobrazów i ludzi wiedzących dokąd i po co idą.

21:00 – 22:00 Kobiety Krakowa, prowadzi Kinga Jodłowska

Start: Pauza In Garden (po Męskim Gadaniu), limit miejsc: 30, rezerwacje: (KLIKNIJ)
Będzie to opowieść o kobietach, które już od średniowiecza tworzyły to miasto. Głównie o kobietach z przeszłości i znanych, ale nie tylko o świętych i królowych.

Kinga Jodłowska –  absolwentka turystyki i rekreacji. Od pięciu lat pracuje jako przewodniczka miejska po Krakowie oraz pilotka wycieczek. Oprowadza po hiszpańsku i włosku. Jej pasją są języki obce oraz podróże. W najbliższej przyszłości chciałaby nauczyć się szwedzkiego i pojechać do Meksyku.

21:00 – 22:00 “Anna i wszystkie inne”, prowadzi Łucja Malec Kornajew, Fishka Krakow Tours

Start: Pauza In Garden (po Męskim Gadaniu), limit miejsc: 30, rezerwacje: (KLIKNIJ)

DZIEWCZYNY? Zapytała mnie kiedyś mała panienka. No właśnie. Dlaczego? Dlaczego to przeważnie KOBIECE duchy błąkają się po kryptach, ulicach i lochach Krakowa? Czy chcą nam, kobietom teraźniejszości, coś przekazać? Kim były za życia? Jakie posiadają supermoce?

Łucja Malec-Kornajew – studiowała historię sztuki, pracowała w Małopolskim Instytucie Kultury, pomagała organizować jeden z największych festiwali teatralnych w Krakowie – KRT Festival, prowadziła program telewizyjny o starych księgach i bibliotekach w Polsce. Zawsze najważniejszych dla niej było kilka spraw: historie, przygoda i tajemnica. Oraz rzetelna wiedza. Chce pokazać Ci Kraków jako miasto tak stare, że na każdym kroku czai się tutaj jakiś stwór z przeszłości.

 

 

PORANEK PRZYJEMNOŚCI sobota 7.00 – 9.00

Lemon Fitness, ul. Ludwinowska 11

 

 

Zapraszamy ranne ptaszki na PORANEK PRZYJEMNOŚCI do kameralnego kompleksu z basenem, sauną, jacuzzi, w saunie ceremonie wachlowania, aromaterapia, na basenie specjalnie dobrana przez Zespół Zlotowy relaksacyjna playlista + wizualizacja specjalnie nagrana z tej okazji przez Karo Akabal. Zacznij dzień od pływania, głębokich oddechów i rozkosznego relaksu.

Uwaga – liczba miejsc ograniczona*, Poranek Przyjemności jest biletowany osobno.

*Na szczęście nagranie mp3 “Poranek Przyjemności” z wizualizacją Karo Akabal otrzyma w prezencie każda osoba uczestnicząca w Zlocie i będzie mogła począwszy Zlotu już każdy poranek zaczynać zanurzając się w PRZYJEMNOŚĆ.

 

POP UP SCHOOL sobota 10.00 – 14.00

VI LO, ul. Wąska 7

 

 

POP UP SCHOOL innowacyjna szkoła biznesowa otworzy swoje podwoje na pół dnia na Kazimierzu. Wybierz 2 z 10 profesorek, których supermocy najbardziej ci trzeba. Weź udział w dwóch 1,5 godzinnych LABachWybór podczas zakupu biletu.

>>HOW TO<< LABS, czyli laby na których dowiesz się “jak to się robi”

Dominika Dzikowska, fotografka, “Studio Miłość”

Jak robić fajne zdjęcia? Prosto – szybko – także telefonem

www.studiomiłość.pl

 

Supermoce Dominiki:

>> Uczę fotografii w sposób jasny i przystępny. Podam Ci proste patenty dla początkujących – bez drogiego sprzętu i studia.
>> Umiem robić zdjęcia, które przyciągają uwagę. Znam się na stylizacji i kompozycji! Zdradzę ci, jak stylizować zdjęcia, by ludzie w nie klikali. 
>> Znam sposoby, jak pracować szybko i wydajnie. Wszyscy potrzebujemy dużo zdjęć  do skutecznej promocji – grunt to znaleźć swój styl i nie tracić mnóstwa czasu. Tego cię nauczę.
>> Specjalizuję się w fotografii biznesowej, ale na luzie – bez korporacyjnego zadęcia. Znam na wylot potrzeby małych biznesów w temacie fotografii.

Justyna Kozioł, specjalistka ds. PR

Jak napisać maila, żeby dziennikarz chciał go przeczytać?

www.justynakoziol.pl

 

Supermoce Justyny:

>> Głęboka intuicja i szósty zmysł do wyczuwania ciekawych medialnie tematów
>> Pisanie maili, które trafiają do serc dziennikarzy (a nie do kosza)
>> Mówienie bez tremy w radiu i do kamer (pomaga jej w tym joga)
>> Empatia. Level master

Ewelina Muc, specjalistka ds stron www

Jak sprawdzać czy Twoja strona jest skuteczna? Czy ludzie robią na niej to, co chcesz?

girlswhowp.com
wpdlazielonych.pl

​ ​

 

Supermoce Eweliny:

>> WordPress i samodzielne zrobienie strony www

>> UX (user experience) w małej firmie

>> zarażanie przedsiębiorczym myśleniem

>> zachęcanie kobiet do śmiałego rozwijania dochodowych biznesów

Ewa Miłek, wydawca, coach, autor

Jak rozwinąć swój biznes poprzez napisanie książki?

www.mistrzowiepiszaksiazki.pl
www.millenniumpublishers.club

 

Supermoce Ewy:

>> Dzięki innowacyjnej metodzie pracy z autorem, rozpowszechnionej w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii moi klienci-autorzy osiągają spektakularne efekty.

>> Pomogłam kilkudziesięciu firmom w stworzeniu skutecznej strategii również w oparciu o książkę właściciela.
Tylko w ciągu ostatniego roku konsultowałam proces wydawniczy kilkudziesięciu książek, których autorami są przedsiębiorcy.
>>Jako coach pomogłam ponad 500 osobom.

>> Jestem autorką książek „Twoja książka cię ozłoci” „Mistrzowie piszą książki”.

 

Celestyna Osiak, biznes coach & mentor

Jak sprawić aby pieniądz był twoim partnerem w biznesie?

WWW.CELESTYNA.PL

 

 

Supermoce Celestyny:

>> Pomagam kobietom budować prosperujące biznesy “z sercem i głową”.

>> Na poziomie głowy: pomagam odkryć swój indywidualny styl marketingu. W praktyce pomagam ustalić portfolio produktów, wycenić je i obonusować oraz stworzyć najprostszy lej sprzedażowy. >> Na poziomie serca: pomagam odkryć misję życiową i łączyć ją ze swoim biznesem, tak aby mieć silne poczucie, ze jest się na właściwym miejscu i zarabia się na tym, do czego jest się stworzoną

>> Na LABie odkryjesz, jaki naprawdę masz związek z Pieniądzem i dowiesz się, jakie biznesowe nawyki pomogą ci zbudować z nim partnerską relację, tak byś poczuła, że Pieniądz jest po twojej stronie, a ty możesz zarabiać z lekkością i bez wewnętrznych ograniczeń

 

 

>>STORY<< LABS, czyli laby na których posłuchasz historii o tym jak dana prelegentka coś zrobiła lub robi

Anita Iwaniak, osobista konsultantka finansowa

Jak zaczęłam dbać o swój interes i wyznaczać granice w swoim biznesie?

www.assesoria.pl

 

Supermoce Anity:

#bankowe zapisy i procedury rozkładam na części pierwsze #wiem dokąd zmierzam i z determinacją osiągam zaplanowane cele #bariery i problemy rozpuszczam swoim uśmiechem, rzeczową pomocą i dobrą energią #prowadzę swój biznes z radością i w zgodzie ze sobą #lubię zmieniać, kreować i dzielić się wiedzą i doświadczeniem.

Opowiem Ci o tym jak rozwijam biznes ciesząc się nim, przy jednoczesnym dbaniu o to, aby inni nie weszli mi na głowę.

Iza Chyłek, twórczyni kultowych miejsc i wydarzeń

Kreacja i współpraca. Jak to wszystko ogarniam?

Właścicielka Pauza In Garden: www.facebook.com/PauzaInGarden

Współtwórczyni Kiermashu www.facebook.com/Kiermash

Współwłaścicielka Pasażu Bielaka: www.facebook.com/PasazBielaka

Menadżerka Samo Ż: www.facebook.com/samozkrakow

 

Supermoce Izy:

#animowanie życia kulturalnego Krakowa #współpraca z festiwalami, instytucjami miejskimi i wojewódzkimi i biznesem #tworzenie niezwykłych eventów #promowanie artystów i polskiego dizajnu #inicjowanie twórczych zmian #współpraca przy tworzeniu  Programu Strategicznego Promocji Miasta Krakowa na lata 2016-2022.
Opowiem Ci o tym jak można zmieniać otoczenie poprzez twórczość i współpracę.

Katarzyna Pióro,Co-owner Brand&Sell, firmy zajmującej się marketingiem i sprzedażą nieruchomości

Biznes i serce. Jak zaczęłam zarabiać w zgodzie ze sobą?

www.brandandsell.pl

 

 

Supermoce Katarzyny:

#patrzenie z pozycji potrzeb klienta i swoich własnych #budowanie wizerunku marki opartego na tym, co dzieje się naprawdę #nieustanne odpowiadanie na pytanie „po co” #znajdywanie rozwiązań, które mają sens i prowadzą do celu #podejmowanie kompromisów bez rezygnacji z siebie #intuicja

Opowiem Ci o tym, jak zaczęłam sięgać zamiast oczekiwać, na pierwszym miejscu stawiając autentyczność. 

 

Aneta Ryfczyńska, stylistka, trenerka, autorka książek

Jak autentyczność stała się moim modowym GPS?

anetaryfczynska.com

 

 

 

Supermoce Anety:

#autentyczność #stylizacja #wyrażanie siebie (nie tylko) w wyglądzie #zmiana nawyków ubraniowo-zakupowych #pisanie

Opowiem ci o mojej drodze do autentyczności. Buncie grzecznej księżniczki i pisaniu. A wszystko po to, by pomóc ci wyrażać się tak jak chcesz w swoim wyglądzie.

Aleksandra Jaros, założycielka “Klubu Otwartego”

Jak założyłam własną klubokawiarnię będąc mamą czwórki dzieci?

www.klubotwarty.pl

Klub Otwarty na FB

 

Supermoce Aleksandry:

# mistrzyni organizacji czasu swojego i nie tylko – a przy tym mistrzyni zamieszania # eko zakręcona mama #otwarta – na nowe pomysły, inicjatywy, na ludzi szczególnie #organizatorka wydarzeń wszelkich – małych i dużych #uśmiech – to uwielbiam, tym się bronię 🙂

 
Opowiem Ci o tym jak nie zostać chomikiem biegającym w kółko gdy otworzysz własny biznes i jak być mamą  prowadzącą własny biznes i nie zwariować 

Wszystko jasne, czy masz pytania? Klikjnij, aby zobaczyć odpowiedź!

Nie mam własnego biznesu. W takim wypadku jak najlepiej dokonać wyboru?

Wiele supermocy profesorek Pop Up School związanych jest z wiedzą przydatną do tworzenia własnego biznesu. Jeśli jednak go nie masz, wejdź na strony internetowe prowadzących i zapytaj swojej intuicji  – które osoby wydają mi się szczególnie inspirujące? O jakich pomysłach na życie chciałabym więcej wiedzieć? Z którą z tych kobiet czuję, że chciałabym się spotkać? Jeżeli masz w planach stworzenie własnego biznesu, zastanów się, która dziedzina, który model biznesowy jest dla Ciebie interesujący i pod tym kątem dokonaj wyboru.

Nie umiem się zdecydować! Co robić?

Zdajemy sobie sprawę, że wybór może być trudny. Pomocne pytania to: jaki temat jest dla mnie aktualnie najbardziej palący? Jakie supermoce są z nim związane? Co podpowiada mi intuicja? Która z kobiet może mi najbardziej pomóc?

Czy na pewno uda mi się dostać do tych osób, które wybiorę?

Niestety, tego nie możemy w 100% zagwarantować. Nie wiemy jak rozłożą się zapisy. Docelowo na każdym LABie jest ograniczona liczba miejsc. Dlatego wcześniejszy zakup oznacza większe prawdopodobieństwo wolnych miejssc. Pop up School to eksperyment! Jesteśmy jednak przekonane, że na naszej liście są więcej niż 2 osoby, z którymi warto, abyś się spotkała!

Rety, ale te LABorantki są piękne!

Prawda?

GALA sobota 17.00 -22.00

Opowieści kobiet mocy // noc cudów // historie, których nie usłyszysz nigdzie indziej // bez ściemy, bez spiny // red carpet, brokat i cekiny

12 wystąpień x 10 minut = 120 minut mocy

3 AKTY: PRZEMIANY – PIĘKNO – PRZYSZŁOŚĆ

Galę poprowadzi obok Agaty Dutkowskiej, Agnieszka Majewska, która jesienią 2014 roku napisała kredą na tarasie, że dostanie się na staż do Latającej Szkoły. Kredę zmył deszcz, ale życzenie się spełniło. Jak już przyszła do Latającej, tak została w do dzisiaj. Od trzech lat w zespole zlotowym i w grupie organizatorek Latających Kręgów Miejskich. Jest także tajną agentką wypełniającą misję pod hasłem “Gotuje, nie truje”, w ramach której prowadzi warsztaty edukacyjne, kulinarne i rozrywkowe. Lub abstrakcyjne skojarzenia, palenie dowcipów i śmiech bez zabezpieczenia.

 

PRELUDIUM: ZRÓB SIĘ NA BÓSTWO

Przed GALĄ w godzinach 16.00 – 17.00 zapraszamy do Foyer Muzeum Manggha na akcję ZRÓB SIĘ NA BÓSTWO, podczas której będziesz mogła mieć zrobiony “flash makijaż” (czyli szybki, niepełny makijaż) w wybranym przez siebie stylu. Do wyboru trzy różne bóstwa, trzy różne energie – Kali, Afrodyta i Diana.  Malują zaproszone przez nas artystki. Więcej o projekcie przeczytasz w osobnym artykule (wkrótce).

AKT 1. PRZEMIANY

ELA HÜBNER

Blogerka lajfstajlowa 50+, z zawodu tłumaczka języka angielskiego i norweskiego. Zdarzało się jej tłumaczyć nawet koronowane głowy. Z natury fajterka. Aktualnie tworzy społeczność “Nierdzewnych” czyli osób 50+, które pragną jak najdłużej zachować wewnętrzną młodość i prowadzić aktywne, ciekawe życie na trzeciej zmianie. Lubi powiedzenie Mae West: “Żyje się tylko raz, ale jeśli robisz to właściwie, jeden raz wystarczy“. Chciała zagrać jako DJka na Zlotowym afterparty i zapisała się na kurs DJ-ski w Alfa DJ’s Academy w Warszawie. W tym roku to marzenie się spełni. W ostatnim czasie Ela musi mierzyć się z wieloma życiowymi wyzwaniami, o czym zgodziła się opowiedzieć w wystąpieniu pod tytułem “Opowieść o czarnej dupie i o tym, jak ją zamienić w brazylijskie pośladki”. Bierze udział w aktualnej edycji Latającej Szkoły.

SYLWIA NIKKO BIERNACKA

Fotografka, wizjonerka i inspiratorka. Zmiana jest jedynym stałym elementem w jej życiu. Założycielka Fundacji Machina Fotografika. Kocha Bałtyk, z tej miłości narodził się projekt „440 km po zmianę”. Od 5 lat każdego lata idąc brzegiem Bałtyku wspiera kobiety z niepełnosprawnością ruchu, zmienia polskie plaże tak aby były dostępne dla wszystkich, spełnia podróżnicze marzenia i inspiruje do zmiany. Realizuje autorskie warsztaty i podróże fotograficzno – rozwojowe dla kobiet. Jej marzeniem jest to aby kobiety i mężczyźni na równych prawach uczestniczyli w różnych sferach życia.  Od niedawna mieszkanka Gdyni. Z charakteru kot.

 

KASIA PILITOWSKA

Z niejednego pieca chleb jadła. Romanistka, dziennikarka, pracowała w Gazecie Wyborczej i była rzecznikiem prasowym Uniwersytetu Jagiellońskiego.  Za swój największy sukces uważa stworzenie offowego radia – Radiofonii. Organizuje festiwal kulinarny Najedzeni Fest!, letni Piknik Krakowski i prowadzi malutki kultowy bar z hummusem Hummus Amamamusi. Dzięki jej działaniom kulinarny Kraków regularnie otrzymuje twórcze impulsy, rozwija się i integruje. Mistrzyni organizacji, łączenia ludzi i idei z działaniem. Najbardziej lubi gotować zupy, bo zupa jest jak puchowa kurtka w zimie i zimny prysznic w lecie. Stawia ławki wokół drzew w swojej ukochanej dzielnicy, na Kazimierzu i walczy z wandalizmem. Ma córkę Zosię, z którą w styczniu otwiera bar śniadaniowy „Ranny Ptaszek”.

AGA KOZAK

Dziennikarka, coacherka, fascynuje się pracą z ciałem, terapią w ujęciu lowenowskim. Jako coach pracuje głównie z artystami. Pisze do prestiżowych magazynów o zmysłach – najczęściej o kuchni, jedzeniu i seksie. Prowadziła magazyny kulinarne w TVP2 i TVP HD. Aktualnie pracuje w dziale wideo Wyborcza.pl i przygotowuje swoje autorskie programy. Kiedy potrzebuje oddechu, albo siada albo wybiera się w podróż, przed siebie, w nieznane, bo uważa, że zmiana kontekstu to najlepsza forma wyodrębnienia nowego ze starego.

SARAH MARSHANK

Przyleci na Zlot z Berkeley w Kalifornii, aby opowiedzieć o swojej ścieżce. Autorka nagradzanej książki autobiograficznej “Being Selfish”, opowiadającej historię jej poszukiwań duchowych i dziesięcioletniego przebywania na odosobnieniu medytacyjnym. Dziś żona i przyszywana babcia, co bardzo ją cieszy – bycie babcią uważa za jedną z najpiękniejszych ról. Jest autorką metody Selfistry łączącej pracę z ciałem ze wschodnimi technikami kontemplacyjnymi. Pracuje z kobietami, prowadzi warsztaty i sesje indywidualne. Zakochana w Polsce i w energii polskich kobiet, do tego stopnia, że nie wyklucza przeprowadzki.

AKT 2. PIĘKNO

Piękno bez piętna patriarchatu // jesteś piękna już teraz // przyjemności pielęgnacji

BOŻENA SPOŁOWICZ

Pierwsza w Polsce (i może na świecie) skincoach. Z wykształcenia kosmetolog, łączy prawie dwudziestoletnie doświadczenie zawodowe z wiedzą z zakresu chemii i technologii kosmetyków, a także dietetyki i przyjmowania suplementów. Prowadzi liczne warsztaty, między innymi z indywidualnego planowania pielęgnacji skóry i komponowania spersonalizowanych kosmetyków. Fanka naturalnej pielęgnacji i kosmetycznego minimalizmu. Ostatnio napisała książkę „Skin Coach”, która ukaże się w lutym. Jej misją jest aby wszystkie Polki czuły się dobrze w swojej skórze. Absolwentka Latającej Szkoły.

GOShA KUSPER

Stylistka, trener, coach. 10 lat temu kiedy wystartowała w zawodzie personal shopper. Usłyszała wtedy ironiczne: ” W Polsce?? Kto Ci za to zapłaci?”. Początki nie były łatwe. Wytrwała. Klienci mówią, że ma szósty zmysł w wydobywaniu osobowości przez ubranie”. Pracuje z indywidualnymi klientami, szkoli stylistów, prowadzi szkolenia dla firm. Pracuje z pasją. Zarabia tym na swoje potrzeby i zachcianki. Wie, że wygląd to nie wszystko. To jedno z narzędzi, którym posługujemy się bardziej lub mniej świadomie. Lubi podpalić ogień, nie dla zniszczenia, ale dla inspiracji i zachęty. „Zmiana” to słowo klucz za którym podąża, także w życiu osobistym.

AKT 3. PRZYSZŁOŚĆ

dr nauk med. PATRYCJA WIZIŃSKA SOCHA

Wyróżniona przez MIT Technology Review honorowym tytułem Innovators Under 35 in Poland oraz specjalnym wyróżnieniem Innovator Of The Year 2016. Wyróżniona jako jedna z siedmiu kobiet z Polski w New Europe 100 — Changemakers in Central and Eastern Europe. Jest współzałożycielem oraz prezesem firmy telemedycznej NESTMEDIC, która stworzyła i wprowadza na rynek Pregnabit, czyli pierwsze na świecie kompleksowe rozwiązanie telemedyczne do badania dobrostanu płodu. Pochodzi z Wałbrzycha. Miasta, które było i jest dla niej niesamowite, tajemnicze i inspirujące (i nie chodzi tu tylko o gorączkę złotych pociągów). Absolwentka Latającej Szkoły.

ANKA GÓRSKA

Kobieta wielu talentów i wcieleń, przedsiębiorczyni, właścicielka marki ankacyganka.pl. Związana z Latającymi Kręgami i Szkołą od ponad 3 lat. Miłośniczka kobiecej mocy. Matka i mężatka. Aktywistka i społeczniczka, basistka, Macherka, polityczka, (prezes Rady Ministrów w gabinecie cieni stworzonym w głowie Agaty Dutkowskiej). Absolwentka Latającej Szkoły.

MARGARET ŻUKOWSKA

Coach biznesu, pomaga coachom, konsultantom i innym „nietypowym” biznesom zbudować prosperujące i dochodowe przedsięwzięcia. Z potwierdzonym sukcesem – wielu znanych i cenionych coachów na polskim rynku rozpoczęło od współpracy z nią. Propagatorka idei, że pasja i duchowość muszą iść w parze z dochodowością, bo dzięki niej możemy, utrzymywać siebie, swoje rodziny i spełniać marzenia. Krzewicielka wiary w sukces kobiet, inspiratorka. Jednocześnie osoba mocno osadzona w rzeczywistości, oferująca konkretne, sprawdzone przepisy na sukces. A głównymi jego składnikami są wgląd i wiara w siebie, odpowiednia wiedza biznesowa i solidna praca.

ALEKSANDRA WIĘCKA

Story designer, dziennikarka, socjolożka. Moderator design thinking. Łączy storytelling z metodologią design thinking i treningiem kreatywności. Uczy innych jak opowiadać o sobie, markach, firmach, filmach i o czym kto jeszcze chce opowiadać, bo wierzy, że budowanie narracji mamy w DNA. Uważa, że storytelling to narzędzie pozwalające lepiej zrozumieć i kształtować rzeczywistość. Wierzy, że istnieje tylko jeden model biznesu: H2H czyli human to human. Jako dziennikarka współpracowała z wszystkimi najważniejszymi mediami w Polsce, teraz szykuje się na podbój mediów światowych.

 

 

MAGDA BĘBENEK

Po latach nomadyzmu, zwariowanych przygód i spełniania marzeń, zaczęła łączyć swoje doświadczenia podróżnicze i biznesowe, by wspierać działania na rzecz ochrony środowiska i sprawiedliwości społecznej. Promuje idee zrównoważonej przedsiębiorczości i odpowiedzialnego konsumpcjonizmu. Jej decyzjom w życiu osobistym i zawodowym przyświeca idea Siedmiu Pokoleń, o której opowie Wam ze Zlotowej sceny. Podróżniczka, autorka i wydawczyni książek “Polka potrafi” (http://polkapotrafi.pl), inicjatorka projektu 24h Kobiecości (http://24hkobiecosci.pl) i Przedsiębiorczy Autor (http://przedsiebiorczyautor.pl).

AGATA DUTKOWSKA

Założycielka Latającej Szkoły. Z wykształcenia socjolożka i artystka. Zarządza Latającą Szkołą i pisze swoją drugą książkę o tytule “Jaśniepani. Żyj jak królowa za zero polskich złotych”. Wiele czasu poświęca na “pracę wewnętrzną”. Studiuje zjawisko traum kolektywnych i sposoby ich uzdrawiania. Wierzy, że drogę do wyjścia z aktualnych kryzysów utorują kobiety.

Występ muzyczny: Trzy Królowe

Trzy Królowe to projekt powołany specjalnie z okazji ZLOTu, składający się z charyzmatycznej wokalistki Gabrieli Ganczarskiej (Translola, Foch), perkusistki Żanety Seweryn (Translola, Foch, na codzień grającej na perkusji w Operze Krakowskiej) oraz wybitnej gitarzystki Aleksandry Siemieniuk (Proud Mary, Blue Sounds, zespół Magdy Piskorczyk), założycielki portalu Gitarzystki.pl

Gabriela Ganczarska!

Żaneta Seweryn!

Aleksandra Siemieniuk!

Oprawa artystyczna ZLOTu

Animacje: Martyna Kret, video “Zabierz Babcię na ZLOT” Aga Miłogrodzka, ilustracje do akcji “Zrób się na bóstwo” Iza Kaczmarczyk SoulArt.

Po GALI zapraszamy na ekstatyczne taneczne afterparty. Zagra duet DJ Amarante & DJ Nierdzewna. 

Przygotuj kości, mięśnie i pośladki na odlotową girlpowerową mieszankę disco, funky, hiphopu, RnB, popu i elektryzujących rockowych hymnów. Będą z nami Madonna, Amy Winehouse, Beyonce, Salt n Pepa, Kate Bush, Patti Smith, Annie Lennox, Aretha Franklin, Destinys Child, ale też Abba, Baccara, Donna Summer, Blondie, Kylie Minogue, a także trochę swingu i muzyki etno.

DJ AMARANTE 

Wychowała się na warszawskiej Pradze w rodzinie muzyków. Od najmłodszych lat występowała na scenie śpiewając i tańcząc. Ma gruntowne wykształcenie muzyczne ze szkół muzycznych I i II stopnia oraz Akademii Muzycznej w Warszawie, gdzie studiowała Dyrygenturę Chóralną. Odkąd sięga pamięcią, interesowała ją muzyka elektroniczna. Bywała w wielu klubach w kraju i za granicą, gdzie uważnie obserwowała i przysłuchiwała się grze DJ-ów z różnych stron świata. Sama została DJką w 2007 roku. Debiutowała w Warszawskim klubie „Level”, a następnie grała w klubach w większości dużych miast w Polsce. Jest współzałożycielką i instruktorką pierwszej w Polsce stacjonarnej szkoły dla dj-ów – Alfa DJs Academy.

 

DJ NIERDZEWNA aka Ela Hübner

Od lat gra amatorsko na imprezach dla i wśród znajomych. Nie ma wykształcenia muzycznego, muzykę czuje na słuch i serce. Występ na Zlocie to jej debiut przed większą publicznością na oficjalnej imprezie.

<iframe src="//giphy.com/embed/3oz8xrrY3sVtaOmXWo?html5=true" width="480" height="480" frameBorder="0" class="giphy-embed" allowFullScreen></iframe><p><a href="http://giphy.com/gifs/awkward-dance-beach-party-girl-dancing-3oz8xrrY3sVtaOmXWo">via GIPHY</a></p>

 

NIEDZIELA 

 

Latające Dywany // Manifest #osiędbania // Sieć Kręgów Kobiet

MUZEUM MANGGHA, 10:00 -16:00

Latające Dywany

Grupa Skowronki: 10 – 11:45 Grupa Sowy: 12:00 – 13:45 (do wyboru przy zakupie biletu)

(w zależności od tego, czy chcesz dłużej czy krócej pospać i czy zabalujesz do rana z DJ Amarante i DJ Nierdzewną, możesz wybrać godzinę odlotu dywanów. Robisz to przy zakupie biletu i decyzji zmienić nie możesz). Latające Dywany to nazwa spotkania w mniejszym gronie kobiet, poświęconego pogłębionej refleksji. W planach – siedzenie na poduszkach, jedzenie daktyli, dzielnie się w kręgu refleksjami, notowanie przemyśleń i inspiracji w specjalnym złotym zeszycie (każda uczestniczka otrzyma taki w prezencie). Jednym słowem – rozkosznie refleksyjny czas.

Manifest #osiędbania

Godz. 15:00 – 15:15 Blimsien zaraża ideą dbania o siebie
Blimsien, blogerka, którą miały okazję posłuchać uczestniczki ZLOTU 2016 (kto nie był nadrabia na Youtubie klikając TU), napisała specjalnie z okazji Zlotu manifest dbania o siebie, w skrócie “osiędbania”. Szukała polskiego odpowiednika angielskiego “selfcare” i znalazła! Promujemy ów neologizm i samą ideę. Blimsien jest przekonana, że dbanie o siebie – w każdym wymiarze – zdrowia, ciała, relacji, ducha – jest podstawą, bez której śmiałe kobiece plany i odważne projekty mogą lec w gruzach. Każda uczestniczka otrzyma w prezencie link do ebooka z manifestem i zamiast kopniaka na drogę, łagodnego klapsa w tyłek.

Sieć Kręgów Kobiet

15:15 – 16:00 Razem z psychoterapeutką Tanną Jakubowicz Mount (zobacz wystąpienie Tanny ze Zlotu 2016) i powołaną przez nią grupą Kobiet 3M (Miłość Mądrość Moc), Latająca Szkoła inicjuje ideę tworzenia kobiecych kręgów w całej Polsce. Dowiedz się jak i po co założyć własny krąg. Każda uczestniczka Zlotu otrzyma specjalny manual kręgowy w formie pdf’a, zaproszenie do zamkniętej grupy dla prowadzących kręgi oraz możliwość otrzymania wsparcia od doświadczonych kobiet prowadzących kręgi. Przeczytaj list Tanny Jakubowicz Mount adresowany specjalnie do Zlotowiczek.

POP UP SCHOOL

PARTNERZY